fot. Facebook / Gmina Kepice

Byli mieszkańcy Przytocka, dzieci, młodzież i dorośli, przedstawiciele władz gminy Kępice, radni, sołtysi i zaproszeni goście – 15 lutego oficjalnie otwarto nowo wybudowaną świetlicę w Przytocku. Podczas uroczystości nie zabrakło występów artystycznych w wykonaniu zespołów z gminy Kępice, goście przekazali też upominki dla nowo otwartej świetlicy – m.in. kuchnię gazową.

fot. Facebook / Gmina Kepice
fot. Facebook / Gmina Kepice

– Czekaliśmy na tę świetlicę od wielu lat – mówiła Krystyna Rapta, sołtys Przytocka. – Bardzo się cieszymy, że mamy nowy, tak ładny budynek. Oprócz świetlicy jest tu także remiza strażacka.

Zobacz więcej: Zmiany w PGK: powstanie Biuro Obsługi Klienta, informacje otrzymamy też przez SMS-a

– To kolejna świetlica, po Bronowie, którą wybudowaliśmy od podstaw – mówi Magdalena Gryko, burmistrz Kępic. – Świetlice wiejskie to serca życia mieszkańców, tu się spotykają, tu dzieci popołudniami spędzają wolny czas. Dlatego naszym priorytetem jest remont istniejących budynków i tworzenie nowych tam, gdzie ich nie ma. Wiem, że świetlice przydałyby się także w Darnowie, Ciecholubiu czy Osiekach, mówią nam o tym mieszkańcy i w przyszłości na pewno będziemy zabiegali o pieniądze zewnętrzne na ich powstanie.

Budynek w Przytocku powstał dzięki dofinansowaniu Zarządu Województwa Pomorskiego i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jest tu sala spotkań, sala do rehabilitacji, kuchnia, pomieszczenia sanitarne. Własne pomieszczenia mają też strażacy ochotnicy z OSP Przytocko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.