mat. prasowe

Energa SA w wyniku rocznej rewizji indeksów przeprowadzonej przez Giełdę Papierów Wartościowych znajdzie się w składzie indeksu WIG20, grupującego największe spółki z warszawskiej giełdy. Akcje spółki wejdą w skład indeksu po sesji 20 marca 2015 roku.

mat. prasowe
mat. prasowe

Zgodnie z wczorajszą decyzją Zarządu GPW akcje Energa SA po sesji w dniu 20 marca wejdą w skład indeksu skupiającego 20 największych i najbardziej płynnych spółek notowanych na głównym rynku GPW. To wynik rocznej rewizji indeksu, w ramach której zmienia się lista jego uczestników oraz wyznaczane są wielkości pakietów akcji spółek w nim uczestniczących.

– Z miesiąca na miesiąc umacniamy naszą pozycję jako spółki giełdowej. W poprzednim roku akcje spółki weszły w skład ważnych indeksów, a 2015 rok rozpoczynamy od kolejnej bardzo dobrej wiadomości. Wysoka kapitalizacja i płynność akcji pozwoliły na zakwalifikowane Energi do pierwszej ligi spółek notowanych na warszawskiej giełdzie. Jestem przekonany, że przełoży się to na jeszcze większe zainteresowanie inwestorów. Dla nas awans jest dużym wyróżnieniem i ma znaczenie symboliczne – mówi Mirosław Bieliński, Prezes Zarządu Energa SA.

Na początku 2014 roku, kilka tygodni po giełdowym debiucie, Energa włączona została do indeksu WIG40. Po chwili awansowała do grona spółek z WIG30. W połowie roku przyszedł czas na międzynarodowe indeksy: MSCI Poland oraz FTSE All World. Wysoka stopa dywidendy była z kolei podstawą do zakwalifikowania Energi do indeksu WIGdiv, a podejmowane działania z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu pozwoliły na włączenie Energi do grona firm odpowiedzialnych społecznie i jej akcje włączone zostały w skład Respect Index.

Indeks WIG20 jest obliczany od 16 kwietnia 1994 roku, na podstawie wartości portfela akcji 20 największych i najbardziej płynnych spółek z Głównego Rynku GPW. WIG20 jest indeksem typu cenowego, co oznacza że przy jego obliczaniu bierze się pod uwagę jedynie ceny zawartych w nim transakcji, a nie uwzględnia się dochodów z tytułu dywidend. W indeksie WIG20 nie może uczestniczyć więcej niż 5 spółek z jednego sektora giełdowego. Indeks WIG20 jest indeksem bazowym dla indeksów WIG20short i WIG20lev.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.