fot. Facebook/ Maryam Hassan photography

W najbliższy piątek zapraszamy młodzież do udziału w bezpłatnych warsztatach fotograficznych, które poprowadzi artystka Maryam Hassan z Egiptu. Zajęcia odbędą się 13 lutego o godz. 10.00 w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce przy ul. Zaruskiego 1a.

fot. Facebook/ Maryam Hassan photography
fot. Facebook/ Maryam Hassan photography

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej od ponad roku realizuje w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce program rezydencki, do którego zapraszani są artyści z całego świata. Oprócz projektów artystycznych realizowanych w galerii i przestrzeniach publicznych artyści ci są włączani w działania warsztatowe z mieszkańcami.

Maryam Mohammed Hassan jest kolejną artystką, która przyjechała do Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w ramach realizowanego od 2013 roku programu artist-in-residence. Jej podstawową dziedziną twórczości jest fotografia. Ukończyła studia na 6 October University, a od 2011 roku jest asystentem na macierzystej uczelni.

Maryam Hassan używa fotografii do interpretacji otaczającego jej świata, do eksploracji fragmentów życia jako abstrakcyjnych form – mówi Małgorzata Różańska z Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej. – Inspirują ją chwile utraty pamięci, dlatego traktuje aparat fotograficzny jak czarodziejską różdżkę, która zatrzymuje chwilę w upływającym czasie i zapisuje ją w celu zapamiętania.

Zajęcia będą tłumaczone na j. polski. Sprzęt fotograficzny dostępny będzie na miejscu. Zapisy: 515 089 986 lub malgorzata.rozanska@baltic-gallery.art.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.