fot. pgkslupsk.pl

Wzorem lat ubiegłych, PGK przygotowane jest do zbiórki świątecznych choinek od mieszkańców Słupska i okolic. Akcja pod hasłem „Daj choince drugie życie” ma na celu upowszechnienie zwyczaju zbiórki świątecznych drzewek i zwrócenie uwagi mieszkańców na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Prowadzone działania mają ograniczyć ilości odpadów biodegradowalnych na składowisku, które znacznie powiększają swoją objętość w okresie poświątecznym.

fot. pgkslupsk.pl
fot. pgkslupsk.pl

Pracownicy PGK apelują do mieszkańców osiedli, domów jednorodzinnych, właścicieli obiektów handlowych, usługowych, administracji i zarządców nieruchomości, a także wspólnot mieszkaniowych, o niewyrzucanie poświątecznych choinek do śmietników, tylko składanie ich obok pojemników do selektywnej zbiórki odpadów z umieszczonym logo PGK.

W okresie poświątecznym służby Zakładu Robót Porządkowych PGK będą odbierać choinki, a następnie dostarczać je do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Bierkowie, gdzie zostaną poddane utylizacji poprzez rozdrobnienie i posłużą jako materiał strukturalny przy produkcji nawozu organicznego. Część z nich wykorzystana będzie ponadto w czasie zimy jako materiał izolacyjny do hodowli roślin w szklarniach ZUO a także jako materiał do nasadzeń krzewów na skarpach składowiska.

W przypadkach zgromadzenia większej ilości porzuconych drzewek, aby przyśpieszyć ich odbiór – wystarczy zadzwonić do dyżurnego dyspozytora Zakładu Robót Porządkowych (tel. 59 842-56-63).

Choinki można również dostarczać do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Dla mieszkańców Słupska jest to Bałtycka EkoPrzystań przy ul. Bałtyckiej 11A (czynna 7.00 do 18.00 oraz w soboty w godz. od 7.00 do 15.00).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.