fot. KMP Słupsk

Policjanci z Komisariatu II w Słupsku zatrzymali 50-letniego mężczyznę, u którego zabezpieczono 8 sztuk amunicji kal 20 i 9 mm. Mieszkaniec gminy Kobylnica, został już przesłuchany i usłyszał w tej sprawie zarzuty. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

fot. KMP Słupsk
fot. KMP Słupsk

Kryminalni z Komisariatu II Policji w Słupsku i posterunku w Kobylnicy uzyskali informacje o tym, że jeden z mieszkańców gminy może posiadać nielegalną amunicję. W trakcie patrolu funkcjonariusze udając się we wskazane miejsce zauważyli osobę o podobnym wizerunku. Podczas interwencji okazało się, że jest to 50-letni mieszkaniec gminy Kobylnica.

– Podejrzenia śledczych, iż może posiadać amunicję potwierdziły się w trakcie jego przeszukania. W spodniach i kurtce miał ukrytą łuskę oraz 8 sztuk amunicji kaliber 20 i 9 mm. Podczas interwencji mężczyzna nie był w stanie w sposób zwięzły wyjaśnić policjantom okoliczności w jakich wszedł w posiadanie amunicji, a ponadto okazało się, że jest pod wpływem alkoholu. Dalsze czynności na miejscu i sprawdzenie w systemie policyjnym, potwierdziło, że 50-latek nie posiada pozwolenia na broń i amunicję. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu – relacjonuje Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Wczoraj, po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania amunicji. W ramach dalszego postępowania amunicja zostanie przesłana do ekspertyzy, która określi jej stan i wyjaśni, czy nie była wykorzystywana do celów przestępczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.