fot. KMP Słupsk

We wszystkich Komisariatach Policji w Słupsku zamontowane zostały bezkontaktowe alkomaty do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzięki temu urządzeniu w w kilka sekund można sprawdzić stan trzeźwości. Środki na zakup tych urządzeń pozyskane zostały przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku w ramach realizacji projektu pn. „Wdrożenie zintegrowanego systemu łączności oraz zakup sprzętu ratowniczego i środków transportu na potrzeby Zintegrowanego Systemu Ratownictwa Województwa Pomorskiego”.

fot. KMP Słupsk
fot. KMP Słupsk

– Dzięki tym urządzeniom, bez zbędnego oczekiwania każdy chętny może w kilka sekund zbadać swój stan trzeźwości. Przy alkotestach umieszczona jest szczegółowa instrukcja obsługi. Czas badania to tylko chwila. To prosty w obsłudze alkotest, który pozwoli stwierdzić, czy osoba badana jest pod wpływem alkoholu -mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Warto wiedzieć. Urządzenie nie podaje stężenia alkoholu, nie pokazuje konkretnych wyników, ale daje sygnał, gdy korzystający z niego kierowca jest w stanie który wskazuje na spożycie i tym samym nie powinien prowadzić auta.

Alcoblow sygnalizuje już nawet najniższe stężenie alkoholu i jest do tego odpowiednio skalibrowany. Alcoblow jest dostępne o każdej porze dnia i nocy w ogólnodostępnych poczekalniach Komisariatu Policji przy ulicy Reymonta i Alei 3-go Maja. Idea jest taka, aby badanie alkomatem było anonimowe. Sprawdzenie trzeźwości przeprowadza się bez kontaktowo – nie ma konieczności używania ustnika. Wystarczy przez około 5 sekund dmuchać w kierunku czujnika urządzenia z odległości kilku centymetrów, a wynik jest tylko do wiadomości badanego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.