fot. GK

To już oczywiste. Słupska spółka Agencja Promocji Regionalnej „Ziemia Słupska” zostania zlikwidowana. Taką decyzję podjął Robert Biedroń, prezydent miasta.

fot. GK
fot. GK

Przypomnijmy. 27 lutego 2013 roku radni poprzedniej kadencji zobowiązali prezydenta Macieja Kobylińskiego do likwidacji spółki, ten jednak decyzji radnych nie wykonał i powołał na stanowisko wiceprezesa APR „Ziemia Słupska” swojego byłego asystenta.

Zobacz także: Wiceprezesem słupskiej spółki został asystent prezydenta

Powołując Spółkę radnym zależało na tym, aby mając do dyspozycji takie, a nie inne środki finansowe zbudować dobrą markę miasta i subregionu. Agencja Promocji Regionalnej Ziemia Słupska miała także za zadanie nawiązać współpracę z co najmniej trzema samorządami powiatu słupskiego w celu realizacji wspólnych zadań promocyjnych. Warunek ten nigdy nie został spełniony dlatego blisko dwadzieścia miesięcy temu Klub Radnych PO zainicjował przyjęcie uchwały zobowiązującej prezydenta miasta słupska do rozwiązania spółki. Ten uchwały nie wykonał.

– Widać potrzebna była tak istotna zmiana w naszym mieście, aby zrozumieć, że obowiązkiem prezydenta miasta jest wykonanie uchwały przyjętej przez Radę. Mam nadzieję, że zapowiedź prezydenta Biedronia o likwidacji spółki nastąpi szybko i przede wszystkim bez jakichkolwiek problemów -mówi Beata Chrzanowska, przewodnicząca rady miejskiej.

Zobacz także: Prezes słupskiej spółki pod lupą radnych

Rozwiązaniem spółki mają się zająć skarbik miasta  Dorota Bałukonis oraz dyrektor wydziału rozwoju i inwestycji miasta, Bartosz Gwódź-Sproketowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.