fot. KMP Słupsk

Policjanci ze Słupska wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przeprowadzili działania, w trakcie których odwiedzali miejsca gdzie mogą przebywać osoby bezdomne.

fot. KMP Słupsk
fot. KMP Słupsk

Celem tej akcji było uchronienie bezdomnych i potrzebujących pomocy przed wychłodzeniem organizmu. W kilku z tych miejsc policjanci zastali osoby, którym przekazano informacje dotyczące możliwości skorzystania z oferty słupskich noclegowni i ogrzewalni.

Policjanci, poza wypełnianiem swoich codziennych obowiązków, w obliczu zbliżającej się zimy zwracają szczególną uwagę na bezdomnych i najbiedniejszych. To właśnie z myślą o nich funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przeprowadzali w nocy działania, w trakcie których sprawdzali miejsca gdzie mogą przebywać te osoby.Każdego roku w okresie jesienno – zimowym niestety odnotowuje się przypadki zgonów z powodu wychłodzenia organizmu. Wśród poszkodowanych są także osoby bezdomne. Co prawda nie brakuje instytucji świadczących pomoc, jednak skorzystanie z ich oferty nie zawsze spotyka się z akceptacją tych do których jest kierowana.

– Policjanci wsparci pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku odwiedzali pustostany, ogródki działkowe, parki i kanały ciepłownicze na osiedlach. To najczęściej w tych miejscach schronienia przed chłodem szukają bezdomni – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Tego typu działania policjantów, zaplanowane są cyklicznie. Kolejne odbędą się jeszcze przed świętami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.