morski.strazgraniczna.pl

Prawie 1100 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli w Gdyni funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Alkohol wart jest blisko 100 tys. złotych.

morski.strazgraniczna.pl
morski.strazgraniczna.pl

Kolejną w tym miesiącu nielegalną hurtownię alkoholu zlikwidowali w Gdyni funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Na jednej z posesji ujawnili blisko 1100 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy, który miał trafić na trójmiejskie targowiska. Zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 47 do 56 lat. Wszyscy to mieszkańcy woj. pomorskiego.

Działania przeprowadzono wspólnie z policjantami CBŚP. Spirytus znajdował się w pięciolitrowych pojemnikach plastikowych oraz w szklanych butelkach. Były też arkusze z naklejkami „Spirytus”, „Spirytus Gdański” i „Spirytus Rektyfikowany” oraz niewielkie ilości papierosów i tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W mieszkaniu jednego z mężczyzn strażnicy graniczni ujawnili dodatkowo prawie 40 litrów spirytusu.

Po wykonaniu czynności procesowych zatrzymanych mężczyzn zwolniono. Grozi im kara grzywny lub pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie. Alkohol warty blisko 100 tys. zł zabezpieczyła Straż Graniczna, która prowadzi dalsze postępowanie w tej sprawie.

To w ostatnim czasie kolejne ujawnienie przez funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej tak dużych ilości nielegalnego alkoholu. Na przełomie października i listopada strażnicy graniczni skonfiskowali w Gdańsku, Gdyni i innych miejscowościach woj. pomorskiego przeszło 3,5 tysiąca litrów spirytusu, 173 kg tytoniu i prawie 320 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kilka dni później w Gdyni zabezpieczyli 900 litrów tego alkoholu, a tydzień temu w Gdańsku 1500 litrów. W tym miesiącu Straż Graniczna na Pomorzu zajęła łącznie 7 tys. litrów nielegalnego spirytusu o wartości przeszło pół miliona złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.