fot. facebook/każde dobre serce słupsk
Studenci Akademii Pomorskiej oraz wychowawcy słupskich placówek, Przemysław Kaca (placówka socjalizacyjna) i Seweryn Paściak (ośrodek kuratorski), zorganizowali kolejne z cyklu warsztaty hip-hopowe dla dzieci i młodzieży z naszego miasta. Zajęcia skierowane były do placówek socjalizacyjnych, ośrodka kuratorskiego oraz streetworkingu. Dzięki uprzejmości i nawiązanej współpracy z SKB Czarni Słupsk, warsztaty odbyły na sali sportowej przy ul. Ogrodowej.
fot. facebook/każde dobre serce słupsk
fot. Każde Dobre Serce Słupsk

Lekcję promującą kulturę Hip-Hop poprowadził przedstawiciel Wizji Lokalnej Słupsk – raper Primo, któremu towarzyszył Dj Mush oraz inny raper – Kaster. Obydwaj wykonawcy opowiedzieli swoje historie oraz nawiązali dialog z młodzieżą, by następnie zaprezentować się ze swoimi utworami muzycznymi. Następnie na scenie zaprezentowało się dwóch 16-latków: Endriu oraz Grins. Obok rapu, na hip-hop składa się również taniec breakdance, dlatego na sobotnich warsztatach ujrzeć można było 15-minutowy pokaz w wykonaniu dziewczyn reprezentujących jeden ze słupskich klubów tanecznych. Uczestnicy zajęć mogli również sprawdzić się za sterami sprzętu DJ-skiego, gdzie mogli poskretchować pod okiem profesjonalisty.
 – Zaprosiliśmy na naszą imprezę gości którzy myślę że po naszym forum wzrosła w naszych podopiecznych samoocena, sens i radość z tego co robią. Skupiliśmy w jednym miejscu dzieci i młodzież, która jest autentycznie zbratana z kulturą hip hop oraz jest dla nich życiodajną materią – mówi Seweryn Paściak.

Zwieńczeniem warsztatów było spotkanie ze znanym polskim raperem – Kalim, który przyjechał do dzieci i młodzieży z Krakowa. Kali odbył ze słupską młodzieżą wartościową pogadankę, w której przekazał swoje wartości życiowe oraz opowiedział o swojej przeszłości, co zaciekawiło uczestników. Młodzi fani zadawali swojemu idolowi wiele interesujących pytań, a następnie mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia. Artysta podarował każdemu uczestnikowi najnowszą płytę, na której się podpisał.
fot. Każde Dobre Serce Słupsk
fot. Każde Dobre Serce Słupsk


– Poprzez tego typu działania ukazujemy pozytywną rolę hip-hopu w kształtowaniu postaw i zachowań młodzieży. Pragniemy organizować dla naszej młodzieży jak najwięcej takich przedsięwzięć, jednocześnie uświadamiając społeczeństwo, iż kultura hip-hop jest dla wielu młodych ludzi pewnego rodzaju filozofią życia, a naszym zadaniem jest ukazywać młodemu pokoleniu pozytywne wartości płynące z tejże kultury. Działamy dalej, pracując na potencjale! – mówi Przemysław Kaca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.