fot. illustrationartgallery.com

Dla tych wszystkich, których mocniejsze bicie serca sprawiają ciekawostki z okresu I Wojny Światowej, Koło Naukowe Historyków Akademii Pomorskiej wraz z Filią nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku zapraszają na cykl wykładów poświęconych 100. rocznicy wybuchu wielkiej wojny. Po wykładach będzie można zobaczyć wystawę pamiątek z tamtego okresu.

fot. illustrationartgallery.com
fot. illustrationartgallery.com

Wykłady odbędą się 5 grudnia od godziny 09.00 na terenie Akademii Pomorskiej, ul. Arciszewskiego 22d, sala multimedialna, Akademik nr 4.

– Wykład został zorganizowany dla uczniów gimnazjów, szkół średnich oraz wolnych słuchaczy.  Zapraszamy wszystkich, bez wyjątku. Oprócz tzw. „suchych” faktów słuchacze na naszym spotkaniu dowiedzą się o wielu ciekawostkach historycznych, o których na pewno nie wspominają podręczniki, a czasami i opracowania naukowe – mówi Szymon Smentek z koła historyków AP.

Program

  1. Dr Andrzej Malinowski, Zakład Stosunków Międzynarodowych, Instytut Historii i Politologii AP: Sytuacja na Bałkanach w przededniu I Wojny Światowej.
  2. Kamil Bierka, student AP: I Wojna Światowa, a sprawa polska; 1.Przyczyny wybuch I Wojny Światowej. 2. Wybuch wojny i jej przebieg. 3. Nadzieje Polaków z chwilą wybuchu wojny. 4. Polacy na frontach Wielkiej Wojny. 5. Wielkie bitwy i legendarni dowódcy.
  3. Mgr Kamila Domagała, doktorant, Instytut Historii i Politologii AP: Zanim powstały okopy. Wojna manewrowa w czasie I Wojny Światowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.