fot. archiwum

Dwóch mieszkańców gminy Kępice produkowało i wprowadzało do obiegu fałszywe banknoty. Zostali przyłapani dzięki czujności ekspedientki.

fot. archiwum
fot. archiwum

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Słupsku zajmowali się sprawą fałszerstwa pieniędzy. Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy na terenie gminy Kępice, sprawcy wprowadzali banknoty 20 i 50 złotowe. Śledczy zajmując się tą sprawą ustalili, że związek z tym procederem może mieć 39-letni mieszkaniec Kępic. Podczas przeszukania jego mieszkania kryminalni oprócz drukarki i komputera, które posłużyły sprawcy do produkowania fałszywek, zabezpieczyli cztery fałszywe banknoty o nominałach 50 złotych.

W tym samym czasie ekspedientka jednego z miejscowych sklepów powiadomiła policję o ujawnieniu fałszywego banknotu o nominale 20 złotych. Okazało się, że 41-letni mieszkaniec gminy Kępice próbował zapłacić nim za alkohol i produkty spożywcze. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Potwierdziły się także przypuszczenia śledczych, iż sprawcy działali wspólnie. Jeden z nich zajmował się produkcją fałszywek, natomiast drugi wprowadzał je do obrotu. Z policyjnych informacji wynika także, iż takich banknotów sprawcy wyprodukowali co najmniej kilkanaście. Płacili nimi w okolicznych sklepach za alkohol i artykuły spożywcze.

Zatrzymanym zostały postawione zarzuty podrabiania i wprowadzania do obrotu fałszywych banknotów. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru, zakazu opuszczania kraju i poręczenie majątkowe. Za fałszowanie pieniędzy grozi kara nawet do 25 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.