fot. KMP Słupsk

Policjanci ze Słupska wyjaśnili sprawę kradzieży czterech motorowerów, do których doszło w listopadzie na terenie Słupska. Sprawcami okazali się trzej nieletni mieszkańcy tego miasta w wieku 14-16 lat. Odzyskane przez policjantów skutery zostały już zwrócone pokrzywdzonym.

fot. KMP Słupsk
fot. KMP Słupsk

Śledczy zajmując się kolejnymi zgłoszeniami zaginionych skuterów prowadzili intensywne działania aby wyjaśnić wszystkie okoliczności tych kradzieży. Przesłuchania świadków i ustalenia doprowadziły do wytypowania wersji, na podstawie których prowadzono postępowanie. Wszystko wskazywało na to, że sprawcami mogli być młodzi ludzie, mieszkańcy osiedla Niepodległości, którzy po szkole w godzinach popołudniowych dokonują tych kradzieży.

– W miniony poniedziałek, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymał zgłoszenie o kilku młodych osobach brawurowo jeżdżących skuterem po osiedlu. Natychmiast w tamto miejsce udały się patrole policji. Już kilka minut od zgłoszenia mundurowi zauważyli skuter, a przy nim trzech chłopców. Nastolatkowie na widok policjantów wskoczyli na skuter, w trojkę zaczęli nim uciekać, a następnie porzucili go biegnąc w stronę pobliskich pół. Tam zostali zatrzymani. Okazało się, że są to słupszczanie w wieku 14 i 16 lat – komentuje Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Teraz sprawą nastolatków zajmie się sąd rodzinny i nieletnich, który zadecyduje o ich dalszym losie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.