Fot. Beata ZARACH

5 października w Sali Kongresowej AWFiS pracownicy i studenci mogli wysłuchać wykładu Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na temat inwestycji poczynionych w naszym mieście w latach 2010–2014.

Fot. Beata ZARACH
Fot. Beata ZARACH

Prezydent Adamowicz przybył do Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu na zaproszenie Jego Magnificencji Rektora, prof. nadzw. dr. hab. Waldemara Moski, który w krótkim powitalnym przemówieniu akcentował ogromne zaangażowanie Miasta Gdańska w rozwój AWFiS i dziękował za okazaną pomoc, bez której wiele inicjatyw nie udałoby się zrealizować, między innymi remontu budynku byłej szkoły sportowej, która dzisiaj służy administracji i pracownikom oraz studentom Wydziału Turystyki i Rekreacji czy termomodernizacji Uczelni, ale także rozbudowy mariny w NCŻ-cie. Podobnie jest z inwestycjami dopiero planowanymi, jak budowa Hali Gimnastycznej Leszka Blanika. Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowego.

Z kolei Prezydent Paweł Adamowicz dziękował Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu za propagowanie idei społeczeństwa opartego na zdrowiu oraz podkreślał ścisły związek gospodarczego rozwoju miasta z zapotrzebowaniem na absolwentów takich właśnie uczelni jak Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu. Rozwój miast przekłada się bowiem na wielość ofert dobrze płatnej pracy, ta natomiast powoduje bogacenie się społeczeństwa – mówił Prezydent Adamowicz – a bogate społeczeństwo i podwyższająca się jakość życia generuje zapotrzebowanie na takich specjalistów jak trener personalny, czy trener osobisty, ale także na nauczycieli wychowania fizycznego, bo praca przyciąga młodych, którzy przybywają do Gdańska i bez obaw zakładają rodziny.

Fot. Beata ZARACH
Fot. Beata ZARACH

Prezydent Adamowicz, przywoławszy najważniejsze inwestycje poczynione w Gdańsku, zwrócił uwagę, że nasze miasto konkuruje z innymi miastami właśnie o pracę, której – dzięki licznym inwestycjom w drogi, w transport publiczny itp. – z roku na rok jest w Gdańsku coraz więcej, bo przyjazne miasto, oferujące wielu wartościowych absolwentów rozmaitych szkół przyciąga inwestorów, a ci tworzą nowe miejsca pracy i w ten sposób koło się zamyka. Z kolei rozwój gospodarczy miasta sprzyja wielu inwestycjom w sferze społecznej, których w Gdańsku w ostatnich latach także nie brakowało.

Po wykładzie nie zabrakło pytań o to, w jaki sposób miasto Gdańsk może się przyczynić do jeszcze ściślejszej współpracy AWFiS z biznesem, czy o miejsca pracy w szkołach dla absolwentów Akademii, nauczycieli wychowania fizycznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.