fot. nadesłane

„Czym jest szacunek do dziecka? Czyli żywy dokument Janusza Korczaka” pod takim hasłem odbyły się warsztaty dla uczniów słupskiego „hotelarza”. Lekcję z warsztatami przygotowali wolontariusze z Każdego Dobrego Serca Słupsk. Słupska młodzież otworzyła tym samym cykl spotkań z uczniami szkół ponadgimnazjalnych, które mają na celu uświadomienie myśli Janusza Korczaka.

fot. nadesłane
fot. nadesłane

– Uczniowie pierwszej klasy hotelarskiej pozytywnie nas zaskoczyli swoją dojrzałością i poważnym podejściem do realizowanej przez nas lekcji. Od samego początku złapaliśmy dobry kontakt ze słupską młodzieżą, z którą można by konie kraść. Zaangażowali się oni bowiem w organizowaną przez nas lekcję, dzięki czemu zajęcia przyjęły formę pracy zespołowej, którą należy wzmacniać w polskim systemie edukacji. Lekcja ta potwierdziła, iż w młodych ludziach tkwi potencjał, który należy odkrywać i na którym pedagodzy powinni pracować. W listopadzie ruszamy do kolejnych szkół w naszym mieście – mówił po spotkaniu Przemysław Kaca, szef grupy wolontariuszy.

Zobacz więcej: Dzień Dziecka z Korczakiem w Słupsku. Było wystrzałowo

– Potencjał twórczy klasy hotelarskiej eksplodował na naszych zajęciach. Uczniowie wykazali się nie tylko świetnymi umiejętnościami plastycznymi, ale także merytorycznie argumentowali swoje pomysły, które zawarli we wspólnie wypracowanym plakacie. Po tej lekcji, motywacja do działania rośnie. Szyby okien, aż parowały od aktywnej pracy naszych uczniów, co mnie bardzo cieszyło. Za zaangażowanie uczniowie zostali obdarowani nagrodami propagującymi kampanie społeczną Rzecznika praw dziecka reaguj na przemoc wobec dzieci Masz prawo – mówił Seweryn Paściak, jeden z organizatorów warsztatów.

Grupa wolontariuszy Każde Dobre Serce Słupsk – grupa ludzi, dla których mocniejsze bicie serca sprawia pomaganie innym. W swoich szeregach skupiają nauczycieli, studentów, uczniów słupskich szkół, urzędników i wolontariuszy z innych stowarzyszeń.  Wolontariusze działają między innymi dla następujących grup społeczeństwa: dzieci i młodzież z rodzin dysfunkcyjnych oraz z placówek opiekuńczo-wychowawczych, osoby niepełnosprawne czy seniorzy. Organizują imprezy dla słupszczan, które zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Jeśli chcesz realizować się, pomagając innym, a przy okazji nawiązać nowe znajomości z ludźmi głodnymi działania wolontariusze zapraszają w swoje szeregi. Znajdziesz ich na Facebooku: Każde Dobre Serce Słupsk

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.