fot. GK

28 października w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bukowinie odbyła się czwarta edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Kaszubach, współorganizowana przez ZKP Cewice oraz Stowarzyszenie Rozwój Bukowiny.

[youtube_sc url=http://youtu.be/3eIy9-cmcco]

Kilkadziesiąt dzieci ze szkół z terenu gminy Cewice z klas IV – VI mogły sprawdzić swoją wiedzę nt. regionu Kaszub i kaszubskich tradycji. Dzieci rywalizowały w grupach międzyszkolnych, dzięki czemu oprócz walorów edukacyjnych, konkurs miał także wartość integracyjną. Chociaż na koniec podsumowano punktację, nie było zwycięzców i przegranych. Wszyscy mali uczestnicy otrzymali drobne upominki, a za tydzień pojadą na wspólną wycieczkę do Doliny Jadwigi.

Patronat nad konkursem objął wójt gminy Cewice Jerzy Pernal oraz starosta lęborski Wiktor Tyburski. Patronat medialny – Gazeta Kaszubska. Konkurs został dofinansowany z środków Powiatu Lęborskiego i Gminy Cewice w ramach powierzonego do realizacji zadania publicznego „Pielęgnowanie tradycji, dóbr kultury i promowanie kultury społeczności gminy Cewice”.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.