mat. prasowy

X jesienny przeciąg rozpocznie się 25 października koncertem Berlin Guitar Quartet w słupskiej Filharmonii. W niedzielę 26 października festiwal zawita do Teatru Rondo gdzie o 19.00 wystąpią: Piotr Krępeć, Piotr Słapa i Romek Puchowski.

mat. prasowy
mat. prasowy

Bilety na niedzielny koncert: 35 zł normalny, 25 zł ulgowy do nabycia w Teatrze Rondo.

Piotr Krepeć – gitarzysta akustyczny, uznany przez magazyn Top Guitar „objawieniem i wielką nadzieją polskiej gitary”. W jego kompozycjach można odnaleźć całe bogactwo środków artystycznego wyrazu. Ponad nimi zawsze górują jednak wysublimowane połączenia dźwięków i minimalizm, który twórca w swojej muzycznej wypowiedzi ceni ponad wszelką miarę.

Swoją przygodę z sześciostrunowym instrumentem szarpanym Piotr Krępeć rozpoczął od gitary klasycznej. Dziesięć lat później zakochał się w jazzie i „raz na zawsze” zostawił klasyczną formułę. Obecnie korzysta z wielu technik gitarowych jednocześnie, przez co jego twórczość wymyka się jednoznacznym kwalifikacjom. W latach 2010-2012 związany z wytwórnią fonograficzną TopRecords. Autor muzyki do filmu „Podróż z bagażem podręcznym” – reż. Arek Biedrzycki, zakwalifikowanego na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w CANNES 2012. Pomysłodawca, dyrektor oraz główny organizator Szczycieńskiego Festiwalu Gitarowego.

Piotr Słapa -jeden z czołowych polskich gitarzystów akustycznych.‭ Specjalizuje się w niezwykle trudnej i widowiskowej technice fingerstyle. Swoje umiejętności‭ ‬doskonalił w światowej stolicy muzyki country‭ ‬-‭ ‬Nashville w USA.‭ ‬W‭ ‬2007‭ ‬uczestniczył w legendarnym festiwalu gitary fingerstyle‭ 'Chet Atkins Appreciation Society’. W jego autorskich kompozycjach można usłyszeć wpływy bluesa, jazzu, country oraz rocka.‬‬

Występował na festiwalowych scenach obok takich sław jak Tommy Emmanuel, Martin Taylor, Rodrigo y Gabriela, Jon Gomm, Krzysztof Pełech, Marek Napiórkowski, Richard Smith, Louis Winsberg, Johnny Dickinson, Joscho Stephan, Andreas Kapsalis, Goran Ivanovic czy Andrea Valeri. Zdobywca Nagrody Specjalnej równoważnej z I miejscem w najbardziej prestiżowym konkursie gitarowym w Polsce – „Guitar City 2007”. Po raz pierwszy w historii festiwalu i konkursu pierwszą nagrodę otrzymał solista. Od marca 2008 roku wykładowca gitary akustycznej w branżowym magazynie gitarowym „Gitarzysta”. W 2014 roku na festiwalu „Guitar Awards” został wybrany do najlepszej trójki gitarzystów akustycznych w Polsce.

Romek Puchowski – piosenkarz, autor tekstów, free-styler, wirtuoz gitary DOBRO i techniki slide. Wszechstronna muzyczna osobowość, wokalista, instrumentalista, jego scenicznego „arsenału” dopełniają gitara akustyczna bas, looper oraz iPhone. Solista, lider i twórca alternatywnej formacji Von Zeit, członek międzynarodowych projektów muzycznych. Mistrz techniki slide i improwizacji. Harmonijnie łączy w swojej twórczości tradycję i nowoczesność. Jego solowe koncerty to totalny, przepełniony pozytywną energią performance. Współpracował i współpracuje m.in. Martyną Jakubowicz, Tymonem Tymańskim, ze znakomitym harmonijkarzem, Keithem Dunnem, wirtuozem gitary, Nickiem Katzmanem oraz legendą harmonijki ustnej, Sugarem Blue, znanym ze współpracy m.in. z Rolling Stones czy Frankiem Zappą. Brał udział w prestiżowym projekcie koncertowym „Mistrzowie gitary”, prezentującym najwybitniejszych polskich gitarzystów. Album jego formacji Von Zeit „Ocieramy się” został uznany za jedną z najlepszych płyt rockowych roku 2008.

Więcej informacji o festiwalu: http://www.przeciaggitarowy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.