teatrminiatura.pl

25 października Miejski Teatr Miniatura wystawi spektakl „Remus” na podstawie powieści Aleksandra Majkowskiego. Ze względu na trwający obecnie remont premiera spektaklu wyjątkowo odbędzie się w nowo otwartym Europejskim Centrum Solidarności.

teatrminiatura.pl
teatrminiatura.pl

„Życie i przygody Remusa” to pierwsza powieść w całości napisana w języku kaszubskim i jednocześnie główna epopeja literatury kaszubskiej. To połączenie świata realnego ze światem kaszubskich legend i baśni. Bohater powieści – Remus przez swoją wadę wymowy i niejasne pochodzenie staje się outsiderem. Jako dziecko Remus zostaje poproszony o pomoc przez uwięzioną królewiankę. Jako dorosły rusza w podróż po regionie, handlując książkami i tocząc walkę ze Smętkiem, kaszubskim diabłem. W podróży po Kaszubach głównemu bohaterowi towarzyszy wierny przyjaciel grajek Trąba.

Przedstawienie wyreżyserował Remigiusz Brzyk, natomiast adaptacje powieści przygotował Romuald Wicza-Pokojski.

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”. Konkurs, organizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, jest jednym z najważniejszych wydarzeń realizowanych dla uczczenia przypadającego w 2015 roku jubileuszu 250-lecia teatru publicznego w Polsce.

W poniedziałek 27 października specjalny pokaz spektaklu mogą obejrzeć nauczyciele z województwa pomorskiego. Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona. Miejsca można rezerwować telefonicznie (58 341 12 09 wew. 35) lub mailowo (bilety@teatrminiatura.pl).

Remus

25 października 2014 (sobota), godz. 19.00 | premiera

następne spektakle:

26 października 2014 (niedziela), godz. 17.00

27 października 2014 (poniedziałek). godz. 10.00

27 października 2014 (poniedziałek), godz. 17.00 – specjalny pokaz dla nauczycieli z województwa pomorskiego

Miejsce: Europejskie Centrum Solidarności, pl. Solidarności 1 w Gdańsku

Bilety na spektakle popremierowe do nabycia na godzinę przed spektaklem. Rezerwacja biletów tel. 58 341 12 09 wew. 35, bilety@teatrminiatura.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.