fot. KMP Słupsk

Propagowanie życia bez nałogów, profilaktyka uzależnień to główne przesłanie cyklu ogólnopolskich koncertów pod nazwą „NIEĆPA”. W imprezie, która odbyła się w hali „Gryfia” wzięli udział policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku. Uczestnikom koncertu przekazywali ulotki i dyskutowano na temat zagrożeń związanych z narkomanią oraz alkoholizmem. Gwiazdą wieczoru był zespół Enej.

fot. KMP Słupsk
fot. KMP Słupsk

W ramach tegorocznej edycji akcji „NIEĆPA” w hali „Gryfia” w Słupsku odbył się koncert zespołu Enej. W akcję już od kilku lat aktywnie włączają się mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Na stoisku promocyjnym policjanci rozdawali uczestnikom koncertu ulotki profilaktyczne, materiały promocyjne. Zanim jednak na scenie pojawiły się gwiazdy wieczoru, widownię rozgrzewał zespół STO %. W przerwach pomiędzy wykonawcami prelekcje dotyczące profilaktyki uzależnień prowadzili specjaliści z Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii.

Uczestniczący w koncercie słupscy policjanci wspólnie z pracownikami Urzędu Miasta, zajmującymi się problematyką profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, dzielili się swoją wiedzą o zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków oraz nadużywaniem alkoholu. W rozmowach bardzo często przewijał się problem dopalaczy.

Oprócz bezpośredniej informacji osoby zainteresowane otrzymywały również ulotki i plakaty propagujące zdrowy styl życia, informujące o zagrożeniach Policyjny punkt konsultacyjny cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży i osób dorosłych. W tegorocznym koncercie wzięło udział około 2 tysięcy osób.

– Poza Słupskiem akcje profilaktyczne odbywają się również w Warszawie, Katowicach, Lublinie i Włocławku. W każdej z nich uczestniczy po kilka tysięcy osób w różnym wieku. Widać, że nasza inicjatywa przynosi efekty. Po koncertach, do nas jak i do policjantów zgłaszają się rodzice, których dzieci deklarują, że nie będą sięgały po używki – powiedział Piotr Janusewicz, organizator koncertu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.