fot. KMP Słupsk

Blisko 40 osób przybyło do świetlicy wiejskiej w Rowach na debatę społeczną poświęconą podsumowaniu sezonu turystycznego i poprawie bezpieczeństwa miejscowości nadmorskich w gminie Ustka.

fot. KMP Słupsk
fot. KMP Słupsk

Debata poświęcona była posumowaniu sezonu turystycznego w Rowach jak i zapewnieniu bezpieczeństwa w kurortach nadmorskich gminy Ustka. Celem debaty było zdiagnozowanie realnych oczekiwań społecznych wobec Policji, a następnie wypracowanie rozwiązań związanych z lokalnymi problemami społecznymi.

– Szczególnie w miejscowościach turystycznych wymagana jest dyskusja społeczna, z której wnioski posłużą nam do wypracowania zasad współpracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców i turystów odwiedzających nasz region – powiedział rozpoczynający debatę Komendant Komisariatu Policji w Ustce komisarz Grzegorz Gadoś.

Komendant w swojej prezentacji przedstawił jakie siły i środki Policjantów zostały skierowane w tym roku do pracy w gminie Ustka. W dalszej części odniósł się do danych statystycznych obrazujących efektywność pełnionej służby. Podkreślił także wagę pomocy finansowej jaką Wójt Gminy Ustka przekazała policjantom w tym sezonie na realizację zadań związanych z bezpieczeństwem. W podsumowaniu wysoko ocenił pracę policjantów, sezon uznał za bezpieczny, bardzo dobrze przygotowany i zabezpieczony.

W dalszej części debaty głos zabrał zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Słupsku, podkom Janusz Dwulit. W swojej wypowiedzi skupił się na sprawach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

– Pochylić się należy nad odwiecznym problem związanym z parkowaniem pojazdów nie tylko w strefie zamieszkania w miejscu do tego nie wyznaczonym w Rowach i Poddąbiu ale również na terenach leśnych pomiędzy miejscowościami Poddąbie – Wytowno w Dębinie, Orzechowie, Lędowie i Modlinku – mówił naczelnik. Twierdził, iż należy rozważyć zmiany oznakowania dróg i wyznaczenia dodatkowych parkingów samochodowych w tych miejscach.

Po tych wystąpieniach rozpoczęła się dyskusja, oraz pytania uczestników debaty. Głos zabierali przedstawiciele lokalnego biznesu-mieszkańcy gminy. Każdy z rozmówców zwracał uwagę na potrzebę uświadamiania społecznego w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa wypoczynku turystów. W trakcie dyskusji ustalono, iż w sprawach bezpieczeństwa mieszkańcy będą wspierać działania Policji na swoim terenie i sygnalizować ewentualne zmiany, które mogły by wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa lokalnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.