GK

Desygnowana na premiera Ewa Kopacz poinformowała, że w środę, 1 października wygłosi expose. Natomiast w najbliższy piątek poznamy skład nowej Rady Ministrów.

mat. prasowe
mat. prasowe

Ewa Kopacz zastąpi na stanowisku premiera Donalda Tuska, który został wybrany na Przewodniczącego Rady Unii Europejskiej. Prezydent Komorowski powierzył Kopacz misję tworzenia rządu w miniony poniedziałek. Dymisja rządu Tuska została przyjęta 11 września. Wczoraj odbyło się pożegnalne posiedzenie Rady Ministrów pod przewodnictwem dotychczasowego premiera. Prezes Rady Ministrów podziękował ministrom za pracę w jego rządzie.

Jak poinformowała na wtorkowym briefingu Ewa Kopacz, pierwszą osobą, która dowie  się o składzie nowego Rządu będzie pan prezydent. Kopacz dodała, że jest umówiona z Komorowskim w czwartek na godzinę 19.00. Natomiast w piątek na konferencji prasowej o godzinie 10.00 szczegółowo poinformuje opinię publiczną o składzie nowego rządu.

W poniedziałek 22 września rano Kopacz złoży rezygnację z funkcji marszałka Sejmu. Tego samego dnia, przed wylotem do Nowego Jorku, Komorowski powoła nową Radę Ministrów. Właśnie ze względu na wcześniej zaplanowany wylot prezydenta na sesję Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku zostało zwołane dodatkowe posiedzenie Sejmu na dzień 1 października po to, aby Komorowski mógł być na nim obecny. Podczas posiedzenia jedynym punktem obrad będzie wygłoszenie expose przez Ewę Kopacz oraz głosowanie wniosku nad wotum zaufania.

Wybór nowego marszałka Sejmu odbędzie się na 75. posiedzeniu Sejmu, w czwartek, 25 września.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.