fot. www.facebook.leba.eu

Miniona sobota 6 września w Łebie należała do rybaków. Była to już trzecia edycja dnia łebskich rybaków, podczas której świętowali nie tylko rybacy oraz ich rodziny, ale także sympatycy rybackiej atmosfery. Pogoda i dynamiczny program ściągnęły wielu turystów i spacerowiczów do port łeba club.

fot. www.facebook.leba.eu
fot. www.facebook.leba.eu

Niewątpliwie najbardziej oczekiwaną atrakcją była degustacja smakołyków rybnych przygotowanych przez członkinie Uniwersytetu III Wieku w Łebie oraz Restaurację TUKA. Swoją osobą zaszczycił uczestników Neptun Król Mórz i Oceanów. Agencja Artystyczna PRZYGODA przygotowała program animacyjny prosto z dna oceanu. Nie zabrakło konkursów z nagrodami dla dzieci i również dla starszej młodzieży.

Niezwykle ciekawa była prelekcja prawdziwego rybaka z dziada pradziada pochodzącego z Jantaru pana Zbyszka Pyry, który w bardzo interesujący sposób opowiedział o pracy rybaka, zaprezentował różne gatunki ryb, a przede wszystkim opowiedział wiele rybackich ciekawostek i anegdot ze swojej pracy na morzu.

Wielobój załóg rybackich, jak co roku, był równie zaciekły, pomimo mniejszej liczby załóg, które z uwagi na bardzo dobrą pogodę wyruszyły w morze. Pierwszy raz do wieloboju zaproszono uczestników z publiczności.

Dzień uwieńczył koncert szantowego zespołu z Bydgoszczy WŁASNY PORT – żeglarska pieśń w energetycznym wydaniu. A AFTER zaserwowali niezastąpieni Wojtek i Jacek, czyli fragment łebskiego zespołu ZOL.

III Łebski Dzień Rybaka 2014 zorganizowany został przy współpracy Burmistrza Miasta Łeby, który objął wydarzenie patronatem honorowym,  Lokalnej Grupy Rybackiej Pradolina Łeby oraz Centrum Informacji Turystycznej w Łebie****.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.