Stanisław Miedziewski podczas wręczania orderu (fot. Jadwiga Girsa-Zimna)

5 i 6 września Słupsk oficjalnie świętował wyróżnienie naszego miasta Nagrodą Europy. W tym samym czasie Słupski Ośrodek Kultury także doczekał się prestiżowych wyróżnień. Za wieloletnią i owocną pracę na rzecz kultury i sztuki, aż troje instruktorów SOK zostało wyróżnionych, nagrodami Ministra Kultury, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta.

Stanisław Miedziewski podczas wręczania orderu (fot. Jadwiga Girsa-Zimna)
Stanisław Miedziewski podczas wręczania orderu (fot. Jadwiga Girsa-Zimna)

Nagrody otrzymali: Stanisław Miedziewski, Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska oraz Maria Hasiec. Wręczenie nagród było niespodzianką i wielkim zaskoczeniem dla wszystkich zainteresowanych. Wybitny reżyser – Stanisław Miedziewski otrzymał wyróżnienie Marszałka Województwa tuż po premierze swojej najnowszej produkcji – sztuki „Zabawa” wg Mrożka. W wypełnionym po brzegi Rondzie – uznanie dla artysty zwieńczyły owacje na stojąco. Najbardziej zaskoczona mogła być Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska, którą nagroda Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Małgorzaty Omilanowskiej, zastała w kostiumie i na szczudłach, gdy odbierała brawa za widowisko „Kukier” w jej reżyserii, w którym to zagrała jedną z ról.

W jubileusz 25-lecia pracy w Pracowni Batiku znakomicie wpisała się nagroda dla Marii Hasiec. Założycielka Pracowni, niestrudzona instruktor i animatorka kultury, odebrała wyróżnienia podczas wernisażu wystawy batiku w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce. Ćwierćwiecze istnienia Pracowni to także 25 lat pracy twórczej Marii Hasiec, za co otrzymała dowód wdzięczności i uznania Marszałka Województwa Pomorskiego i Prezydenta Miasta Słupska.

Galeria

fot. Jadwiga Girsa-Zimna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.