KPP Lębork

Są pierwsze wyniki badań  dotyczących przyczyn sobotniej eksplozji do jakiej doszło w budynku mieszkalnym przy ul. Różyckiego w Lęborku. Jak ustalili policyjni eksperci to rozszczelnienie instalacji gazowej doprowadziło do tragedii.

KPP Lębork
KPP Lębork

Do eksplozji w budynku przy ul. Różyckiego w Lęborku doszło w sobotę około godziny 17.00. W tym czasie w domu znajdowały się trzy osoby dorosłe. Jedna z nich – 65-letni mężczyzna z poparzeniami trafił do szpitala (wczoraj przewieziono go do szpitala specjalistycznego w Gryficach).  Dwie pozostałe osoby dom opuściły bez obrażeń.

W wyniku wybuchu ucierpiała również 30-letnia kobieta idąca ulicą z dwójką dzieci. Siła podmuchu powstała w wyniku eksplozji była tak silna, że wyrzuciła bramę garażową oraz elementy ogrodzenia na drugą stronę jezdni. To właśnie tymi elementami została uderzona kobieta i idący z nią 5-leni chłopiec. Dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem do szpitala w Wejherowie, natomiast kobieta trafiła do placówki w Lęborku.

różyckiego2

Z uwagi na to, że budynek był poważnie uszkodzony i groził zawaleniem, nie było możliwości przeprowadzenia w sobotę jego oględzin. Dopiero w niedzielę po zabezpieczeniu budynku do środka weszli policyjni eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP Gdańsk. Po kilkugodzinnych czynnościach wewnątrz budynku uznano, że przyczyną eksplozji było rozszczelnienie instalacji gazowej. Śledczy ustalą czy nie było to celowe działanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.