fot. KMP Słupsk

Policjanci z Komisariatu II w Słupsku wyjaśnili sprawę zniszczenia kapliczki z figurką Jezusa i obrazem Świętych znajdująca się w pobliżu kościoła w Kobylnicy. Sprawcami okazali się dawaj mieszkańcy tej gminy.

fot. KMP Słupsk
fot. KMP Słupsk

Do zniszczenia kapliczki w Kobylnicy doszło w miniony piątek. Proboszcz pobliskiej parafii kościoła widząc wybitą szybę w tym obiekcie natychmiast zawiadomił policjantów. Dyżurny skierował na miejsce funkcjonariuszy, którzy podczas oględzin zabezpieczyli leżącą kilkanaście metrów dalej zniszczoną figurkę Jezusa i obraz z wizerunkiem świętych. Uszkodzenia wskazywały na umyślne działanie sprawców. Pokrzywdzony proboszcz kościoła wycenił straty na 700 złotych.

Policjanci zajmując się sprawą przesłuchiwali świadków oraz zbierali informacje mające pomóc w wyjaśnieniu tego aktu wandalizmu. Na ich podstawie już w poniedziałek wytypowano dwie osoby, które mogły mieć związek z tym przestępstwem. Wczorajsze działania śledczych doprowadziły do zatrzymania pierwszego ze sprawców-okazał się nim 28-letni mieszkaniec gminy Kobylnica. Dzisiaj rano zatrzymano kolejnego ustalonego sprawcę, którym jest 21-letni mieszkaniec tej samej gminy.

– Obaj z zatrzymanych zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia i obiektu kultu religijnego. Tłumaczyli policjantom, że wracali z imprezy urodzinowej na której spożywali alkohol co według nich to wpłynęło na ich zachowanie. Teraz konsekwencje będą surowe, gdyż kodeks karny za te przestępstwa przewiduje nawet do 5 lat pozbawienia wolności – relacjonuje Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.