KPP Lębork

Adam Thiel, funkcjonariusz z Lęborka zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski Policjantów na dystansie 10 km. Jest to kolejny sukces lęborskiego biegacza.

KPP Lębork
KPP Lębork

Mistrzostwa Polski Policjantów w biegu na 10 km odbyły si w miejscowości Góra, w województwie dolnośląskim. Tu Adam Thiel, policjant z lęborskiej komendy, stanął na najwyższym podium w konkurencji biegowej. 30 sierpnia wystartował w V Biegu z Policją, w ramach którego rozgrywane były V Mistrzostwa Polski Policjantów. Udział w biegu wzięli funkcjonariuszei z całej Polski. Impreza ta od kilku lat jest na stałe wpisana do policyjnego kalendarza imprez sportowych. Patronat honorowy nad biegiem objęli Wojewoda Dolnośląski oraz Komendant Główny Policji. W klasyfikacji Mistrzostw Polski Policjantów Adam Thiel pierwsze miejsce zajął z czasem 0:34:46. Wygrane, piąte z kolei, Mistrzostwa Polski Policjantów, to kolejny sukces na drodze sportowych poczynań Adama. 42-letni funkcjonariusz Policji z Lęborka wielokrotnie stawał na podium w konkurencjach biegowych.

Pan Adam biega zdobywając medale od 1993 r. Jest on m.in. wicemistrzem Polski na dystansie 100 km, brązowym medalistą w klasyfikacji indywidualnej Mistrzostw Europy Policjantów w Atenach 2002 oraz srebrnym medalistą drużynowo w Mistrzostwach Świata: Budapeszt 2001 i Siofok (Węgry) 2008. Ostatnie ważne osiągnięcie podkom. Adama Thiela to 3 miejsce w kategorii wiekowej powyżej 40 lat i 16 miejsce w klasyfikacji generalnej, podczas biegu na 10 km, który odbył się we Włoszech, w ramach obchodów 70-rocznicy bitwy pod Monte Cassino.

Policjantem jest od 15 lat, a od lipca b.r. jest Oficerem Policji. Swoją karierę rozpoczął w Lęborku, po kilku latach przeniósł się do Szkoły Policji w Słupsku gdzie kontynuował karierę sportową. W 2010 roku wrócił do lęborskiej komendy i obecnie pracuje w wydziale kryminalnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.