Canada-Polska Connection

Pod koniec sierpnia w Ambasadzie Kanady w Warszawie odbyło się wyjątkowe spotkanie z JE ks. Biskupem Antonim Krótkim, który od wielu lat pełni posługę duszpasterską w kanadyjskiej Arktyce.

Canada-Polska Connection
Canada-Polska Connection

Biskup Antoni Wiesław Krótki OMI jest od roku ordynariuszem największej pod względem obszaru diecezji świata, Churchill-Hudson Bay. To obszar na północy Kanady, obejmujący swoim zasięgiem niemal całe terytorium Nunavut i część prowincji Manitoba. Diecezja biskupa to olbrzymi, ale słabo zaludniony teren, który jest zamieszkały głównie przez rdzenną ludność eskimoską. Działa tam kilkunastu misjonarzy, w większości Oblatów z Polski. Wszyscy musieli opanować miejscowy język, zwyczaje eskimoskie i przystosować się do życia w twardych, arktycznych warunkach.

Ksiądz biskup pochodzi z Jaworzynki (diecezja bielsko-żywiecka). Od niemal ćwierćwiecza pełni posługę duszpasterską w Diecezji Churchill – Hudson Bay. Jest pierwszym polskim misjonarzem, który został biskupem w Kanadzie.

Podczas spotkania, które odbyło się w Ambasadzie Kanady w Warszawie Ksiądz biskup opowiadał o swojej fascynacji kanadyjską Północą, o pracy wśród rdzennej ludności, o obowiązkach wynikających z pełnionej przez niego funkcji oraz o wyzwaniach życia codziennego w Arktyce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.