fot. GDDKiA

Nie pomogły interwencje samorządów. Ministerstwo Infrastruktury odłożyło budowę drogi S7 oraz Trasy Kaszubskiej do 2013 r. – obie inwestycje trafiły na listę rezerwową. Obwodnica Metropolitalna w najbliższych latach w ogóle nie będzie budowana.

fot. GDDKiA

Rząd zmniejszył o 16 mld złotych wydatki na inwestycje drogowe. Tym samym trzeba zrezygnować z  budowy kilkunastu kluczowych odcinków dróg w całej Polsce. W województwie pomorskim najbardziej zagrożona jest budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku od Koszwał do Kazimierzowa pod Elblągiem. Koszt 40-kilometrowej drogi to niemal 3,6 mld zł. Trafiła ona na listę rezerwową, która zakłada budowę dróg w chwili, gdy pojawią się w budżecie dodatkowe środki. Czyli na pewno nie prędzej niż w 2013 r. Na tej samej liście inwestycji rezerwowych znalazła się Trasa Kaszubska. Wydaje się, że całkowicie przepadł projekt  Obwodnicy Metropolitalnej planowanej na lata 2014-2016. – Trasa Kaszubska jeszcze nie przepadła. W przyszłym roku zaplanowano weryfikację listy rezerwowej, więc jest szansa, że uda się przyspieszyć tę inwestycję – powiedział w Słupsku Zbigniew Konwiński, poseł PO.

W Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 w naszym regionie na tzw. liście nr 1 znalazły się: droga Gdańsk (S6, w. Południowy) – Koszwały (DK nr 7, Koszwały), rozbudowa węzła Obwodnicy Trójmiasta (DK S6) z ul. Kartuską (DK 7) w Gdańsku – wezęł Karczemki oraz budowa mostu przez rzekę Wisłę koło Kwidzyna wraz z dojazdami w ciągu DK nr 90. Na liście nr 2 – rezerwowej – są: budowa drogi S6 – Obwodnica Słupska – Obwodnica Trójmiasta (Trasa Kaszubska) i budowa drogi S7 – Koszwały – Kazimierzowi. Dopiero na na tzw. liście nr 3 (realizacja przewidywana jest po roku 2013) znalazła się budowa Obwodnicy Metropolitalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.