leba.eu

Łeba została wyróżniona w plebiscycie „Gmina przyjazna Bałtykowi”. Tym tytułem może posługiwać się do końca lipca przyszłego roku.

leba.eu
leba.eu

Plebiscyt został zorganizowany przez Fundację Nasza Ziemia. Gmina przyjazna Bałtykowi to projekt otwarty i bezpłatny dla wszystkich gmin polskich, które mają dostęp do Morza Bałtyckiego. Udział w plebiscycie jest dobrowolny. Polega on na podpisaniu przez gminę deklaracji podejmowania działań na rzecz poprawy stanu czystości i porządku plaż, a także edukacji podnoszącej świadomość ekologiczną mieszkańców oraz turystów wypoczywających nad Morzem Bałtyckim.

Tytuł Gminy przyjaznej Bałtykowi uzyskuje ta gmina, która w publicznej ocenie internautów poprzez aplikację internetową uzyska ponad 50% ocen oraz uzyska pozytywną rekomendację zespołu ekspertów Fundacji Nasza Ziemia w zakresie zrealizowanych działań edukacyjnych.

Wśród wyróżnionych w tym roku gmin, oprócz Łeby znalazły się również Kołobrzeg, Kosakowo, Mielno, Smołdzino, Sztutowo, Trzebiatów oraz Ustronie Morskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.