Piłkarze Red Devils Chojnice przegrali na wyjeździe z Wisłą Krakbet Kraków 1:5 (1:4) w zaległym spotkaniu 2. kolejki ekstraklasy futsalu. Po siedmiu minutach remisowali 1:1, jednak jak się później okazało krakowanie w sobotę okazali się niegościnnym gospodarzem i w wyraźny sposób ograli podopiecznych trenera Tomasza Aftańskiego.

Gdy wyrównującego gola zdobył Marek Widzicki po asyście Łukasza Sobańskiego wydawało się, że chojniczanie są w stanie nawiązać wyrównaną walkę z liderem ligowej tabeli. Niedługo jednak cieszyli się z korzystnego rezultatu, bowiem minutę później „Białą gwiazdę” na prowadzenie wyprowadził zawodnik Red Devils – Tomasz Boner, który nieszczęśliwie zagrał piłką w kierunku własnej bramki zaskakując bramkarza.

W 13. minucie po skutecznej akcji Adriana Patera miejscowi prowadzili już 3:1. Chwilę później dwie okazje zmarnował Jakub Mączkowski, co skrzętnie wykorzystali Wiślacy, a po raz drugi na listę strzelców wpisał się Pater. Do przerwy zawodnicy z Chojnic przegrywali 1:4. W drugiej odsłonie spotkania padło tylko jedno trafienie, a jego autorem podobnie jak pierwszego gola był Brazylijczyk Douglas.

Piłkarze Red Devils przegrali z liderem rozgrywek, który w całej pierwszej rundzie nie zaznał goryczy porażki. Z kolei zawodnicy z Chojnic przegrali pięć, zremisowali trzy i tyle samo wygrali, co daje im ósmą lokatę w tabeli z dwunastoma punktami na koncie.

Kolejne ligowe spotkanie chojniczanie rozegrają ponownie na wyjeździe w najbliższą sobotę (15. stycznia), a ich rywalem będzie Clearex Chorzów (dziewiąte miejsce z taką samą ilością punktów jak Red Devils). Pierwszy raz w nowym roku na własnym parkiecie podopieczni trenera Aftańskiego zagrają w ostatni weekend stycznia, a podejmować wówczas będzie swojego ostatniego rywala Wisłę Krakbet Kraków.

WISŁA KRAKBET Kraków – RED DEVILS Chojnice 5:1 (4:1)