fot. Tomasz Lenik

Lider klasyfikacji generalnej Austriak Hannes Arch wygrał gdyński przystanek mistrzostw świata Red Bull Air Race. Przez cały dzień przez teren imprezy przewinęło się ponad 400 tysięcy osób.

fot. Tomasz Lenik
fot. Tomasz Lenik

Na terenie imprezy masowej, która obejmowała plażę Śródmieście i bulwar Nadmorski, w szczytowym momencie znajdowało się 68 tysięcy ludzi. Mimo dużej liczby zainteresowanej awiacją publiczności, żadna z bramek wejściowych ani przez chwilę nie była zamknięta, a wejścia i wyjścia osób odbywały się płynnie. Należy podkreślić, że przez cały weekend w Gdyni było bezpiecznie i obyło się bez większych incydentów.

Sporo osób zdecydowało się na obserwację zawodów od strony morza. Na redzie Gdyni podczas rywalizacji najlepszych pilotów świata znajdowało się ponad 100 łodzi, które tworzyły malownicze tło dla wyścigów. Było to doskonale widoczne w przekazie telewizyjnym TVP 1, która przeprowadziła bezpośrednią transmisję z finałowej serii lotów.

W ciągu dnia ulice miasta pozostawały drożne, choć trzeba było liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Spora część z oglądających zawody osób dostała się do centrum Gdyni środkami transportu zbiorowego – kolejkami SKM oraz autobusami i trolejbusami ZKM Gdynia, co znacznie usprawniło komunikację.

Podsumowując, w trakcie weekendu z lotniczymi mistrzostwami świata przez teren imprezy przewinęło się 855 tys. osób, z czego 137 tys. w piątek, 300 tys. w sobotę i 417 tys. w niedzielę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.