fot. sxc.hu

Tańsze bilety na wydarzenia kulturalne, wystawy, muzea, przejazdy komunikacją publiczną, a nawet wakacje – na to mogą liczyć rodziny wielodzietne dzięki Karcie Dużej Rodziny. Mogą się o nią ubiegać również mieszkańcy Lęborka.

fot. sxc.hu
fot. sxc.hu

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Liczba instytucji i firm, które oferują zniżki rodzinom systematycznie się powiększa. Wszystkie miejsca oferujące zniżki będą opatrzone logo „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”.

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Każdy członek rodziny otrzymuje taką kartę bezpłatnie. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci – do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. W przypadku dzieci z orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności karta wydawana jest bez ograniczeń wiekowych.

Wnioski o przyznanie Karty składa się w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania członka rodziny wielodzietnej. W Lęborku można go pobrać w Referacie Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Lęborku (pok. C2 – nowy budynek). Kartę wydaje Burmistrz Miasta Lęborka na podstawie złożonego wniosku o jej przyznanie.

Jakie zniżki oferują poszczególne placówki można sprawdzić na stronie internetowej rodzina.gov.pl. Są one wyrażone w procentach albo w konkretnych kwotach. W Lęborku zainteresowanie Kartą rośnie gdyż jej posiadanie niesie wiele korzyści dla wielodzietnych rodzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.