www.dziennikpaslecki.pl

Słupska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 21 osobom podejrzanym o przemyt do Polski znacznych ilości narkotyków i handel nimi. Członkom zorganizowanej grupy przestępczej grozi do 15 lat więzienia.

fot. policja
fot. policja

Śledztw przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej działającej na terenie województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego prowadziło Centralne Biuro Śledcze. Po trwającym ponad rok dochodzeniu prokuraturze udało się postawić zarzuty 21 osobom.

– Postawiliśmy tym osobom zarzuty: przemytu, nielegalnego posiadania i wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Oskarżenie dotyczy również działania w zorganizowanej grupie przestępczej – mówi Jacek Korycki, rzecznik prokuratury okręgowej w Słupsku.

Przestępcy, którzy wkrótce staną przed sądem mają od 26 do 43 lat. Wśród oskarżonych są trzy kobiety. Wszyscy mieszkają na terenie dwóch pomorskich województw. Grupa przestępcza przemyciła z Holandii do Polski i wprowadziła na rynek co najmniej 50 kilogramów marihuany i amfetaminy. Mózgiem grupy był 35-letni mieszkaniec Bytowa, którzy zorganizował doskonale działająca sieć dilerską.

– Były w tej grupie osoby odpowiedzialne za przewóz narkotyków do Polski. Za ich porcjowanie, a także cała grupa dilerów i osoby odpowiedzialne za księgowanie i podział zysków – wyjaśnia Jacek Korycki.

Z 21 oskarżonych osób do winy przyznało się dziewięciu przestępców. Podejrzani przyznali się jedynie do posiadania narkotyków nikt nie przyznał się do handlu. Członom zorganizowanej grupy grozi do 15 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.