Niepokorna Flądra po kaszubsku w Gdyńskim Akwarium

11 lipca 2014r. | Drukuj

Choć wakacje idą pełną parą to Akwarium Gdyńskie już myśli o nauce. W planach są lekcje z języka kaszubskiego. Pierwsze morskie zajęcia odbędą się 1 września.

mat. prasowe

mat. prasowe

Lekcje z języka kaszubskiego w Akwarium Gdyńskim to odpowiedź na zapotrzebowanie 15 tysięcy dzieci z 400 szkół i przedszkoli, w których wykładowym językiem jest kaszubski. Zajęcia będą podzielone na dwie grupy wiekowe: młodsza z dziećmi w wieku od 4 do 6 lat, druga od 8 do 11 lat.

Podczas lekcji mali uczniowie poznają Kapitana Kura Diabła, jedyną rybę bałtycką, która wydaje dźwięki. Kapitan opowie bajkowe historie o mieszkańcach Bałtyku, między innymi o nieszczęśliwie zakochanym małżu sercówce, o igliczni-tatusiu, który rodzi dzieci, czy małym krabiku, który chce urosnąć. Poza tym dzieci nauczą się piosenki Niepokorna Flądra, która zostanie nagrana na płytę, a każdy uczeń dostanie własną kopię. Piosenka oczywiście będzie śpiewana po kaszubsku.

Dla starszej grupy przygotowano zajęcia związane z laboratoryjnymi badaniami i technologicznymi nowinkami. Bałtyk pod kaszubską banderą, to specjalnie przygotowane na tę okazję dwie interaktywne gry, opowiadające o charakterystyce Morza Bałtyckiego.

Zajęcia prowadzić będą dwie osoby. Nauczyciel języka kaszubskiego i pracownik Akwarium, który będzie sprawował pieczę nad poprawnością merytoryczną części biologicznej.

Te wyjątkowe lekcje po kaszubsku w Akwarium rozpoczną się 1 września 2014 roku. Łącznie zaplanowanych jest 50 zajęć prowadzonych w 30-osobowych grupach. Zapisy ruszyły. Udział jest bezpłatny.


Opublikowano w: Bez kategoriiGdyniaWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz