mat. prasowe

Choć wakacje idą pełną parą to Akwarium Gdyńskie już myśli o nauce. W planach są lekcje z języka kaszubskiego. Pierwsze morskie zajęcia odbędą się 1 września.

mat. prasowe
mat. prasowe

Lekcje z języka kaszubskiego w Akwarium Gdyńskim to odpowiedź na zapotrzebowanie 15 tysięcy dzieci z 400 szkół i przedszkoli, w których wykładowym językiem jest kaszubski. Zajęcia będą podzielone na dwie grupy wiekowe: młodsza z dziećmi w wieku od 4 do 6 lat, druga od 8 do 11 lat.

Podczas lekcji mali uczniowie poznają Kapitana Kura Diabła, jedyną rybę bałtycką, która wydaje dźwięki. Kapitan opowie bajkowe historie o mieszkańcach Bałtyku, między innymi o nieszczęśliwie zakochanym małżu sercówce, o igliczni-tatusiu, który rodzi dzieci, czy małym krabiku, który chce urosnąć. Poza tym dzieci nauczą się piosenki Niepokorna Flądra, która zostanie nagrana na płytę, a każdy uczeń dostanie własną kopię. Piosenka oczywiście będzie śpiewana po kaszubsku.

Dla starszej grupy przygotowano zajęcia związane z laboratoryjnymi badaniami i technologicznymi nowinkami. Bałtyk pod kaszubską banderą, to specjalnie przygotowane na tę okazję dwie interaktywne gry, opowiadające o charakterystyce Morza Bałtyckiego.

Zajęcia prowadzić będą dwie osoby. Nauczyciel języka kaszubskiego i pracownik Akwarium, który będzie sprawował pieczę nad poprawnością merytoryczną części biologicznej.

Te wyjątkowe lekcje po kaszubsku w Akwarium rozpoczną się 1 września 2014 roku. Łącznie zaplanowanych jest 50 zajęć prowadzonych w 30-osobowych grupach. Zapisy ruszyły. Udział jest bezpłatny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.