mat. prasowe

Spółka MOL (Europe) B.V. będąca europejskim oddziałem japońskiego armatora kontenerowego Mitsui O.S.K. Lines, Ltd. przynosi do Trójmiasta nowy projekt inwestycyjny oraz rozpoczyna współpracę z Akademią Morską w Gdyni.

mat. prasowe
mat. prasowe

MOL (Europe) B.V. oraz Akademia Morska w Gdyni podpisały 9 lipca w Gdyni porozumienie o współpracy mające na celu przybliżenie system edukacji do wymagań stawianych przez firmy z sektora spedycji i logistyki. Jest to efekt decyzji podjętej przez japońskiego armatora, o rozszerzeniu zakresu operacji realizowanych dotąd w Trójmieście.

Mitsui O.S.K. Lines, Ltd. powstało w 1884 roku w wyniku fuzji linii Mitsui oraz jednej z największych na świecie firm spedycyjnych – Oska Shosen Kaisha. Grupa, z siedzibą w Tokio zatrudniającej ok. 10 tys. osób, w ponad 400 lokalizacjach. MOL (Europe) B.V. od 2007 r. prowadzi „central booking office” w Gdyni. Dobre doświadczenia skłoniły spółkę do założenia nowego biura w Gdańsku, dzięki czemu powstaną dodatkowe miejsca pracy w tym sektorze (planowane zatrudnienie 60 osób).

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni z faktu, że MOL (Europe) B.V. docenił nas jako atrakcyjną lokalizację dla projektów z zakresu spedycji i logistyki. Jesteśmy również dumni ze współpracy, jaką MOL (Europe) B.V. zawiązał z Akademią Morską w Gdyni. Bliska kooperacja biznesu z sektorem edukacyjnym zawsze przynosi korzyści obu stronom i tę właśnie perspektywę promuje Invest in Pomerania – mówi Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego.

Nawiązanie współpracy światowego lidera wśród przewoźników kontenerowych z największą w Polsce wyższą szkołą morską, stanowi  zarówno atrakcyjną propozycję dla studentów, jak i  dla firm z sektora. – Jako relatywnie nowy pracodawca w Polsce, zapewniający atrakcyjne miejsca pracy, cieszymy się z nawiązanej współpracy z prestiżową Akademią Morską w Gdyni, liderem w swojej dziedzinie. Dzięki współpracy, młodzi ludzie będą mieli szansę na zdobycie specjalistycznej wiedzy i doświadczenia w sektorze spedycji i logistyki – komentuje Jochen Veldmann, dyrektor MOL (Europe) B.V. Centrum usług wspólnych w Gdańsku stanowić będzie główną część działalności firmy, obsługując takie procesy, jak cargo planning, czy usługi zarządzania sprzętem na całą Europę. – Wybór Trójmiasta nie  był przypadkowy -na trójmiejskim rynku pracy dostępnych jest wielu specjalistów z sektora logistyki oraz spedycji, którzy oferują wysoką jakość usług”- podkreśla Marcin Piątkowski –dyrektor Invest in Pomerania

Studenci Akademii Morskiej będą mieli możliwość udziału w stażach w MOL (Europe) B.V., a najlepszy student z grupy otrzyma stypendium przyznawane na cały okres studiów. Szkolenia będą się skupiać na branży w zakresie działalności MOL (Europe) B.V., aktualnych problemach rynkowych oraz ważnych celach biznesowych. Ponadto studenci będą się uczyć podstawowych umiejętności zawodowych. – Współpraca z MOL (Europe) B.V. stwarza nowe możliwości rozwoju zawodowego dla naszych studentów. MOL (Europe) B.V. jest firmą światowej klasy i jestem dumny, że wybrali nasz region, znany w Europie jako doskonałe centrum kształcenia  w sektorze morskim,  żeby rozwijać swoją działalność. Z niecierpliwością czekam na owocną współpracę i jej obiecujące efekty – mówi Prof. zw. dr hab. Piotr Jędrzejowicz, rektor Akademii Morskiej w Gdyni.

– Bardzo się cieszymy, że MOL (Europe) B.V., obok wielu innych międzynarodowych firm, postanowił rozwijać swój biznes w Trójmieście i dołącza do grona najemców Alchemii. Wierzę, że ogromny potencjał naszego regionu wynikający z dostępności kadry, obiektów biurowych, rozwiniętej infrastruktury czy nadmorskiej lokalizacji, pozwoli także tej firmie z powodzeniem realizować cele biznesowe  – powiedział Sławomir Gajewski, Prezes spółki Torus.

1 KOMENTARZ

  1. Nie tylko w wielkich spedycjach jest praca. Ja osobiście pracuję w średniej wielkości firmie – OMIDA. Bardzo sobie chwalę, bo dzięki temu, że nie jest to wielka korporacja jest fajna atmosfera pracy. Ludzie są dla siebie mili, pomocni, nie to co w korpo, gdzie panuje wyścig szczurów. Polecam szukanie pracy też w mniejszych firmach. Pozdawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.