Sąd Rejonowy w Bytowie zdecyduje dziś czy miejscowa prokuratura będzie musiała wszcząć śledztwo w sprawie nieudolnej interwencji bytowskich policjantów, którzy nie potrafili obezwładnić zatrzymanego do kontroli kierowcy. Film z niezdarnej interwencji bytowskim policjantów okazał się prawdziwym hitem Internetu. Wrzucone do sieci nagranie miało blisko dwa miliony odsłon.

[youtube_sc url=http://youtu.be/G1ncr1b44NA]

 Słynna w całym kraju nieudolna interwencja policyjnego patrolu z Bytowa miała miejsce w październiku ubiegłego roku. Do zdarzenia doszło we wsi Udorpie w powiecie bytowskim. Policjanci nieoznakowanym radiowozem próbowali zatrzymać do kontroli audi, które o 19 km. przekroczyło dozwoloną prędkość. Kierowca audi na niemieckich numerach rejestracyjnych obawiał się, że próbują go zatrzymać przebrani za policjantów przestępcy. Nie zatrzymał się więc do kontroli i zaczął uciekać. Po przejechaniu kilku kilometrów skręcił w boczną drogę i stanął. Tam dopadł go policyjny pościg.

Interweniujących policjantów na pewno nie można jednak nazwać profesjonalistami. Przez kilkanaście minut bezskutecznie usiłowali obezwładnić zaskoczonego kierowcę. Świadkami, a po chwili także uczestnikami żenującej interwencji była rodzina kierowcy. I to właśnie jego żona oskarża policjantów o przekroczenie uprawnień i bezpodstawne użycie wobec niej gazu łzawiącego.

Prokuratura w Bytowie odmówiła wszczęcia postępowania w tej sprawie. Twierdząc, że policjanci nie złamali prawa. A kobieta utrudniała interwencje i policjanci słusznie użyli wobec niej gazu. Żona zatrzymanego kierowcy zaskarżyła decyzję prokuratury do sądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.