KPP Lębork

Lęborska policja zatrzymała kobietę, która piła alkohol z koleżanką pozostawiając dziecko bez opieki. Pięciolatek wszedł na parapet. Na szczęście zauważył go sąsiad. 

KPP Lębork
KPP Lębork

Wczoraj po godzinie 19.00 policja z Lęborka otrzymała zgłoszenie o dziecku stojącym na parapecie okna na IV piętrze bloku. O zdarzeniu poinformował zaniepokojony mieszkaniec innego budynku. Gdy funkcjonariusze pojawili się na miejscu dziecka w oknie już nie było. Mężczyzna, który powiadomił policję pokazał mundurowym zdjęcia dziecka na parapecie. Policjanci poszli do wskazanego mieszkania gdzie zastali dwie kobiety, oraz pięcioro dzieci w tym chłopca, który przed momentem był na parapecie okna. Jak ustalili policjanci, kobiety były na balkonie z innymi dziećmi, a w tym czasie 5-letni chłopiec pozostawiony sam w pokoju otworzył okno i wyszedł na parapet.

Kobiety przebadano na zawartość alkoholu w organizmie. 30-letnia matka chłopca miała ponad 2 promile, a jej 34-letnia koleżanka ponad promil. Policjanci piątkę dzieci w wieku od 2,5 do 11 lat przekazali pod opiekę rodzinie kobiety i przesłuchali świadków.

Dzisiaj rano 30-latka usłyszała zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu osoby, nad którą ciążył obowiązek opieki. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Materiały ze zdarzenia zostaną przesłane również do Sądu Rodzinnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.