fot. LOK Lider Amicus Lębork

Dużym sukcesem Pauli Wrońskiej zakończyły się w niedzielę Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym. Swój udział w zawodach Paula rozpoczęła od złotego medalu w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc uzyskując 616,2 pkt. Tym samym Paula obroniła tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Polski wywalczony w ubiegłym roku. Drugie miejsce zajęła Izabela Kasprzyk – Śląsk Wrocław (610,9 pkt) a trzecie Wioletta Szczurek –AZS Częstochowa (610,4 pkt).

fot. LOK Lider Amicus Lębork
fot. LOK Lider Amicus Lębork

W drugim dniu Paula obroniła drugi raz z rzędu tytuł Mistrzyni Polski w karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw. Należy podkreślić, że w swojej karierze Paula tytuł w tej konkurencji zdobyła już po raz szósty. Do finału nasza zawodniczka weszła z drugim wynikiem (577 pkt) jednak w finale okazała się bezkonkurencyjna i uzyskując wynik 447,7 pkt. wyprzedziła Żanetę Iwaszuk z Kalibra Białystok (444,8 pkt.) oraz Patrycję Kubisztal ze Śląska Wrocław (434,2 pkt.).

Trzeci dzień zawodów i trzeci medal Pauli Wrońskiej. Tym razem po bardzo emocjonującym finale, w którym o zwycięstwie decydował ostatni strzał, Paula (202,4 pkt) musiała uznać wyższość zawodniczki Śląska Wrocław Patrycji Kubisztal (203,6 pkt). Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Kobuz – Śląsk Wrocław (181,7 pkt).

fot. LOK Lider Amicus Lębork
fot. LOK Lider Amicus Lębork

To już ostatni start Pauli Wrońskiej w zawodach rangi mistrzowskiej w młodzieżowych kategoriach wiekowych. Poniżej podsumowanie jej startów w latach 2007-2014, zaczynając od mistrzostw Polski:

  • 31 medali w tym 18 złotych, 7 srebrnych i 6 brązowych
  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzież: 1 złoty i 1 srebrny
  • Mistrzostwa Polski Juniorów: 7 złotych, 2 srebrne, 3 brązowe
  • Młodzieżowe Mistrzostwa Polski: 7 złotych, 1 srebrny
  • Mistrzostwa Polski Seniorów: 3 złote, 3 srebrne, 3 brązowe

W tym czasie Paula odniosła szereg sukcesów na arenach międzynarodowych.

Początek miał miejsce w Osijeku podczas Mistrzostw Europy gdzie Paula wywalczyła srebrny medal indywidualnie i w drużynie. Potem przyszedł rok 2012 i największy sukces, marzenie wszystkich sportowców, uzyskanie kwalifikacji i udział w Igrzyskach Olimpijskich – Londyn 2012. Po Igrzyskach jeszcze złoty medal indywidualne i brązowy drużynowo podczas Akademickich Mistrzostw Świata w Kazaniu, udział w Finale Pucharu Świata w Bangkoku, złoty i srebrny medal w Wojskowych Mistrzostwach Świata w Guangzhau i 2 brązowe medale drużynowo w Mistrzostwach Europy ponownie w Osijeku.

– Dziękujemy Pauli za dotychczasowe sukcesy, które rozsławiły nasz klub i Lębork. Nie waham się stwierdzić, że Paula Wrońska jest najlepszą wizytówką Lęborka. Życzymy Pauli dalszych sukcesów w startach seniorskich – mówi Robert Biczkowski, trener LOK Lider Amicus Lębork.

Najbliższy start Pauli już w przyszłym tygodniu podczas Mistrzostw Polski Seniorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.