Fot. M.Brokos/Radio Koszalin

Od początku tygodnia nadajniki Radia Koszalin na częstotliwości 95.3 emitują w regionie słupskim rozszerzony program miejski, w którym znajdziemy audycje po kaszubsku. Obecnie Radio Słupsk nadaje sześć godzin dziennie, a w przyszłości nawet dziesięć godzin. 

Fot. M.Brokos/Radio Koszalin
Fot. M.Brokos/Radio Koszalin

– Uruchomienie sześciogodzinnego Radia Słupsk w miejsce dotychczasowych trzech godzin programu miejskiego to wielki dzień nie tylko dla rozgłośni, lecz dla całego regionu – mówi Piotr Ostrowski, prezes Radia Koszalin. – To spore osiągnięcie po dwudziestu latach działalności. Dziś uruchomiliśmy drugie nowe studio, otworzyliśmy nową redakcję i ruszyliśmy z nowymi pasmami: „Słupsk się budzi” i „Słupski tramwaj” – dodaje prezes RK.

Fot. M.Brokos/Radio Koszalin
Fot. M.Brokos/Radio Koszalin

– Słuchacze Radia Słupsk mają do wyboru dwa pasma programowe o różnym charakterze – wyjaśnia Andrzej Watemborski, kierownik słupskiej redakcji Radia Koszalin. – Pierwsze w godzinach 6-9 to pasmo bardziej informacyjne, drugie w godzinach 9-12 to pasmo radia towarzyszącego, które także zawiera przede wszystkim informacje ze Słupska i powiatu – wyjaśnia kierownik słupskiej redakcji. Od tej pory funkcjonuje także strona internetowa programu miejskiego www.radioslupsk.pl. Miejskie radio nadaje kilka audycji w języku kaszubskim.

Radio Koszalin pokazało też najnowszy w Polsce wóz satelitarny. W Słupsku po raz pierwszy łączono się podczas obchodów 20-lecia słupskiego pasma Radia Koszalin, które nosi nazwę Radio Słupsk.

-Ten samochód sprawi, że nasi dziennikarze będą jeszcze bliżej słuchaczy i ich problemów – mówi Cezary Szewczyk, wiceprezes Radia Koszalin. – Mamy nieograniczony zasięg przekazu na żywo, z dowolnego miejsca na świecie – chwali nowe narzędzie pracy Władysław Brateus, dyrektor techniczny Radia Koszalin. – Wóz satelitarny Radia Koszalin zaprojektowała i zbudowała w całości nasza rozgłośnia. Najnowocześniejszy pojazd transmisyjny w Polsce oparty jest na podwoziu Mercedesa i kosztował ponad pół miliona zł – dodaje dyrektor.

Fot. Radio Koszalin
Fot. Radio Koszalin

Do Słupska przyjechali także dyrektorzy techniczni rozgłośni regionalnych Polskiego Radia na organizowaną przez Radio Koszalin konferencję techniczną. Uczestnicy konferencji dyskutowali między innymi o radiofonii cyfrowej i rozwiązaniach skierowanych do stacji lokalnych. – Nasza słupska redakcja jest dobrym przykładem do pokazania, jak sprawnie może funkcjonować nadawanie programu lokalnego – wyjaśnia Władysław Brateus, dyrektor techniczny Radia Koszalin.

Konferencję techniczną organizowało Radio Koszalin w ramach obchodów 20-lecia działania redakcji w Słupsku i otwarcia nowego Radia Słupsk.

Źródło: Radio Koszalin

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.