fot. ZKP Cewice

14 czerwca uczniowie szkół podstawowych klas I-III z gminy Cewice wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

fot. ZKP Cewice
fot. ZKP Cewice

Nagroda za udział w III Gminnym Konkursie Wiedzy o Kaszubach ,,Poczuj kaszubskiego ducha” zorganizowana była dla wszystkich uczestników przez Szkołę Podstawową im. Polskich Olimpijczyków w Maszewie Lęborskim oraz Zrzeszenie Kaszubsko- Pomorskie oddział w Cewicach.

W Experymencie czekało wiele atrakcji. Stanowiska dostarczyły uczniom zabawy, a przy tym dały możliwość zdobycia wiedzy. Na wystawach, konstruując i wprawiając w ruch skomplikowane mechanizmy, uczestnicy poznali działanie różnych urządzeń. Na koniec wycieczki grupa udała się do Lęborka na smaczną pizzę w pizzerii Toscana. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń. Wycieczka była bardzo udana.

Wycieczka była dofinansowana z środków Gminy Cewice w ramach powierzonego do realizacji zadania publicznego ,,Wspieranie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego” – konkurs dla dzieci szkół podstawowych ,,Poczuj kaszubskiego ducha”.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.