fot. GK

W Sali rycerskiej słupskiego zamku spotkali się byli działacze Komitetów Obywatelskich „Solidarność” z regionu słupskiego, aby uczcić 25. rocznicę częściowo wolnych wyborów z dnia 4 czerwca. Odbyły się pokazy artystyczne przygotowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku oraz otwarto wystawę poświęconą pamięci tamtych czasów, autorstwa Waldemara Michorzewskiego, którą można podziwiać przy ul. Wojska Polskiego.

fot. GK
fot. GK

W części głównej uroczystości senator Kazimierz Kleina oraz Jerzy Lisiecki, były przewodniczący Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” w Słupsku wręczali przyznane przez Senat dyplomy okolicznościowe osobom, które przyczyniły się w budowaniu demokratycznego społeczeństwa obywatelskiego, prowadząc kampanię wyborczą „Solidarności” w wyborach do Senatu i Sejmu w czerwcu 1989 roku oraz przyczynili się do odrodzenia samorządu terytorialnego.

– Nam chodziło o wolność, decydowanie wspólnie o losie swojego kraju i uwolnienie się od opieki naszego wschodniego sąsiada – mówił Jerzy Lisiecki, były przewodniczący KO „Solidarność” w Słupsku.

– Ogromnie się cieszę, że te 25 lat nie poszło na marne. Jest mi niezmiernie miło przyznać wszystkim zaangażowanym w tamtym trudnym okresie dyplomy pamiątkowe z Senatu – mówił Kazimierz Kleina, senator RP.

– Byłem przewodniczącym Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” w Ustce. Pamiętam do dzisiaj kampanię wyborczą Henryka Grządzielskiego, Anny Boguckiej-Skowrońskiej oraz Edwarda Mullera. To były piękne chwile – mówił Andrzej Urban, przewodniczący KO „Solidarność” w Ustce.

– Przegraliśmy walkę o pamięć. Mode pokolenie nie czuje, jaka radość towarzyszyła stronie solidarnościowej w 1989 roku – mówiła Anna Bogucka-Skowrońska, była senator z listy KO „Solidarność”.

Uroczystość została zorganizowana przez Muzeum Pomorza Środkowego, Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Biuro Senatorskie Kazimierza Kleiny.

Galeria

Fot. Muzeum Pomorza Środkowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.