fot. nadesłane

4 czerwca delegacja uczniów i nauczycieli Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Łebie wzięła udział w parafialnej pielgrzymce do Krakowa po relikwię św. Jana Pawła II. Pielgrzymi z Łeby udali się w tym celu do Kurii Metropolitalnej w Krakowie przy ul. Franciszkańskiej 3. Relikwię z rąk kardynała odebrał ks. Roman Dudek – wikary Parafii pw. Świętego Jakuba Apostoła w Łebie.

fot. nadesłane
fot. nadesłane

Słowem przypomnienia kardynał Stanisław Dziwisz to wieloletni sekretarz papieża Jana Pawła II. Ksiądz kardynał w krótkiej, ale jakże treściwej rozmowie z młodzieżą zapytał o ich wyniki w nauce, jakie mają zainteresowania, a potem pobłogosławił wszystkim. Miłym akcentem wspólnego spotkania był podarunek dla szkoły – obraz Jana Pawła II i różaniec dla wszystkich uczestników pielgrzymki.

Zaszczytem dla pielgrzymów była możliwość zwiedzania prywatnej kaplicy arcybiskupów krakowskich, w której ks. Karol Wojtyła otrzymał święcenia kapłańskie. Zwiedzaliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i Dom Papieski, który znajduje się w Wadowicach, rodzinnym mieście papieża, a także Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski na Jasnej Górze.

Teraz i w Parafii św. Jakuba Apostoła w Łebie wszyscy wierni mogą modlić się do Świętego i uczcić Jego Krew ucałowaniem relikwii. To był niezwykły wyjazd…

Tekst: uczennice Gimnazjum w Łebie: Weronika Malek, Aleksandra Lisowska, Alicja Kasprzyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.