Wygrywając 2:0 z Powiślem Dzierzgoń, piłkarze Pogoni dopisali do swojego konta 3pkt i zapewnili lęborskiemu klubowi upragnione od lat utrzymanie w IV lidze na kolejny sezon.

Nawet, jeśli mające w tabeli dosyć komfortową sytuację Powiśle przyjechało do Lęborka z pozytywnym planem na grę, to w 8 minucie plan taktyczny gości musiał zostać zrewidowany. Akcja ratunkowa obrońcy Sebastiana Zielińskiego, który obronił ręką uderzenie na bramkę Sylwestra Ilanza, czerwona kartka i zamieniony na gola karny ustawił scenariusz na następne minuty.

Grająca w przewadze Pogoń ruszyła do ataku, chcąc jak najszybciej definitywnie przesądzić swoje zwycięstwo. Gra toczyła się głównie na połowie gości, ale do przerwy wystarczyło umiejętne przesuwanie w obronie, żeby ataki Pogoni kończyły się najczęściej przed polem karnym lub uderzenia z dystansu mijały bramkę.

Po przerwie Pogoń zaatakowała jeszcze mocniej, stworzyła wiele sytuacji, także tych, po których widzieliśmy już piłkę w bramce. Przy minimalnym prowadzeniu goście w nerwowej końcówce próbowali jeszcze odrobić straty i dopiero w 90 minucie techniczne uderzenie Ilanza z wolnego przesądziło o trzech zasłużonych punktach dla naszej drużyny. Dla snajpera Pogoni to było 33 trafienie w sezonie, dzięki czemu zrównał się z drugim Łukaszem Stasiakiem, napastnikiem Gryfa Słupsk.

Piętnaste w ogóle i trzecie z kolei zwycięstwo awansowało Pogoń na 9 miejsce. W środku tabeli panuje duży ścisk i na trzy kolejki do końca może jeszcze dojść do dużych przetasowań.

Jednocześnie komisja ds. Licencji Klubowych Pomorskiego ZPN poinformowała, że na posiedzeniu 6 czerwca przyznała licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach 4 ligi w sezonie 2014/2015 klubowi Pogoń Lębork. Oprócz Pogoni licencję przyznano także Gryfowi 2009 Tczew, Olimpii Sztum, Amatorowi Kiełpino i GKS Przodkowo. Pozostałe kluby 4 ligi zostały poproszone o uzupełnienie dokumentów licencyjnych ze szczególnym uwzględnieniem stanu realizacji swoich zobowiązań finansowych. Pogoń swoją licencję klubową otrzymała z nadzorem infrastrukturalnym. Wiąże się on z modernizacją boiska bocznego i grą z konieczności na bocznym sztucznym boisku.

Pogoń Lębork – Powiśle Dzierzgoń 2:0 (1:0)
bramki: 1:0 Ilanz (‘9 k.-), 2:0 Ilanz (’90)

Pogoń: Patryk Labuda – Wesserling, Łapigrowski, Musuła, B. Żmudzki – Morawski (‘90+1 Miszkiewicz), Janowicz (‘59 Bach), Sychowski (‘77 Waczkowski) – Stankiewicz (‘65 Naczk), Ilanz, Byczkowski

Powiśle: Kowalski – Chyła, Zieliński, Augustynowicz, Mioduński, Chwesiuk, Orłowski (‘46 Czahuk), Wierzba, Gajewski, Drzyzga, Wiercioch