fot. Morski Oddział SG

Skradzione silniki zaburtowe do łodzi motorowych i samochód BMW odzyskali w czwartek w Gdańsku i Gdyni funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Trzy silniki Yamaha i jeden Mercury „zginęły” swoim właścicielom w Szwecji, a siedmioletnie BMW skradziono w Belgii. Wszystkie maszyny przypłynęły na pokładach promów ze Szwecji.

fot. Morski Oddział SG
fot. Morski Oddział SG

Volkswagena Transportera z ukraińskimi rejestracjami strażnicy graniczni zatrzymali do kontroli drogowej nieopodal bazy promowej w Gdańsku. Jak się okazało, dwóch 35-letnich obywateli Ukrainy przewoziło nim cztery silniki zaburtowe do łodzi motorowych. Funkcjonariusze sprawdzili oznaczenia maszyn i na jaw wyszło, że zostały one skradzione w Szwecji. Sprzęt i mężczyzn zatrzymano, trwają dalsze czynności w tej sprawie. Wartość silników oszacowano na przeszło 130 tys. zł.

Tego samego dnia w Gdyni funkcjonariusze Staży Granicznej odzyskali samochód BMW skradziony przed dwoma laty w Belgii. Kierowany przez 38-letniego mieszkańca Kwidzyna pojazd zjechał wcześniej z promu, który również przybył ze Szwecji. Strażnicy graniczni ustalili, że pojazd figuruje w bazach danych jako utracony i należy go zatrzymać. Z wyjaśnień kierowcy wynikało, że dwa lata temu samochód został przez niego zakupiony w komisie samochodowym w Polsce. Wartość pojazdu szacuje się na ok. 32 tys. zł.

W efekcie gdyńscy strażnicy graniczni pojazd zatrzymali, następnie wraz z dokumentacją przekażą go Policji, która będzie prowadzić dalsze czynności procesowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.