Lęborczanin Karol Kruzel kontynuuje pomyślną passę zwycięstw w ringu. 31 maja w Hali Widowiskowo – Sportowej AWFiS Gdańsk podczas gali BAT&BOWKE Duet 4Fight Night wygrał trzecią w swojej karierze zawodową walkę w formule K1.

[youtube_sc url=http://youtu.be/SOfoI5CcXrA]

Tym razem jego przeciwnikiem był Adam Daniel, starszy i doświadczony zawodnik z Węgrowa, z którym na dystansie trzech rund zmierzył się w kategorii do 75 kg.

Walka od początku przebiegała na korzyść Kruzela. Przez całą pierwszą rundę każdą akcję bokserską kończył silnym kopnięciem na udo lub głowę rywala. Druga runda tylko zwiększyła przewagę lęborczanina, który posłał w niej na deski Daniela po silnej serii ciosów. Rywal jednak zdołał kontynuować walkę, mimo ogromnego krwiaka na lewym udzie. W trzeciej rundzie ataki Kruzela były coraz silniejsze i sprecyzowane. Wszystkie ciosy docierały do celu i doprowadziły do kolejnego knockdownu Daniela. Ostatni gong uchronił zawodnika z Węgrowa przed nokautem. Jednogłośną decyzją sędziów, walkę wygrał Karol Kruzel.

Dwa tygodnie przed galą w Gdańsku, 23-letni Kruzel zdobył brązowy medal podczas zawodów Pucharu Świata na Węgrzech. Na swoich koncie ma również V-ce mistrzostwo Polski w kickboxingu i Mistrzostwo Polski młodzieżowców w tej dyscyplinie. Jak sam mówi, kolejne sukcesy zawdzięcza ciężkim codziennym treningom, a przede wszystkim trenerom Rafałowi Kałużnemi i Tomaszowi Biernackiego z Klubu Duet Gdańsk.

Czytaj także: Lęborczanin wywalczył tytuł Mistrza Polski w kickboxingu >>

– Był to dla mnie ostatni start tego sezonu. Chwila odpoczynku i trzy miesiące przygotowań przede mną. Najpierw obóz kondycyjny z klubem Duet Gdańsk, następnie zgrupowanie kadry Polski w kickboxingu – mówi Karol Kruzel.

Gala BAT&BOWKE Duet 4Fight Night to drugie po KSW najważniejsze wydarzenie sportów walki w Polsce. W ostatniej edycji walczyło w sumie ponad 30 zawodników. W walce wieczoru o pas zawodowego Międzynarodowego Mistrza Polski K-1 do 67 kg Piotr Kobylański zwyciężył Herkusa Lukosiunasa, natomiast w pojedynku o pas zawodowego Międzynarodowego Mistrza Polski Low Kick do 81 kg wygrał Michał Mączka w walce z Mykolasem Serdikusem. W gali uczestniczyli także zawodnicy klubu Fighter Lębork. Bartosz Kowalczuk poległ w walce o pas mistrzowski gali Duet 4Fight Night (MMA 78kg), natomiast Kamil Majewski przegrał z Ireneuszem Szydłowskim (MMA 76 kg).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.