fot. KMP Słupsk

Policjanci ze słupskiej drogówki podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami ze słuchaczami Szkoły Policji w Słupsku w zakresie ujawniania wykroczeń drogowych. Słuchaczom zaprezentowano będące na wyposażeniu policjantów nowoczesne- laserowe mierniki prędkości oraz urządzenia do badania trzeźwości kierowców.

fot. KMP Słupsk
fot. KMP Słupsk

We wtorek wykładowcami dla słuchaczy słupskiej Szkoły Policji byli policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego dzieląc się bogatą wiedzą z zakresu służby „na drodze” zaprezentowali młodszym kolegom nowoczesny sprzęt służący im w codziennej służbie. Zajęcia praktyczne dla słuchaczy Szkoły Policji to doskonała forma zapoznania się z realiami codziennej służby „w terenie”. Podczas wykładu młodzi policjanci mieli okazję w praktyce dowiedzieć się jak wygląda służba funkcjonariuszy ruchu drogowego. Codzienna i wydawało by się normalna czynność dla policjanta z terenu, jest czymś zupełnie nowym dla słuchaczy kursu podstawowego. To oni za kilka miesięcy wrócą do swoich jednostek i wykorzystają zdobytą wiedze w służbie.

– W trakcie prezentacji, policjanci ze słupskiej drogówki omówili metody i formy wykonywania zadań w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ciekawostką dla słuchaczy była prezentacja laserowego miernika prędkości Ultralyte, a także radaru typu „Iskra” współpracującego z videorejestratorem. To nowy nabytek słupskich policjantów, zainstalowany w samochodzie Opel Insignia. Słuchacze przy pomocy tych urządzeń mogli samodzielnie dokonywać pomiaru prędkości jadących pojazdów – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.