fot. KMP Słupsk

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, wzięli udział zakończeniu turnieju edukacyjno-sportowego „Prewencja ale inaczej”. Organizatorami przedsięwzięcia już od wielu lat oprócz funkcjonariuszy jest Stowarzyszenie Bezpieczny Region Słupski. Mundurowi z komendy miejskiej, w ten sposób propagują wiedzę na temat pracy Policji, unikania zagrożeń i zachowania w niebezpiecznych sytuacjach.

fot. KMP Słupsk
fot. KMP Słupsk

Uroczystość odbyła się w nowoczesnej sali gimnastycznej Gimnazjum nr 4 im. Orła Białego w Słupsku. Formuła tegorocznego turnieju zaplanowana była podobnie jak w latach ubiegłych. Jury zwracało uwagę także na doping jaki każda ze szkół przygotowała swoim reprezentantom sportowym. W tym roku dzięki kibicującej młodzieży na trybunach było niezwykle kolorowo i głośno.

Zmagania uczestników turnieju „Prewencja ale inaczej”, którymi w tym roku byli uczniowie szkół gimnazjalnych ze Słupska, Kobylnicy i Sycewic, składały się z konkurencji sportowych i testów wiedzy o Policji. Rywalizacja na każdym etapie przygotowań do finałów była bardzo zacięta i do końca nie wyłoniła liderów. Wiedzą podczas piątkowej uroczystości wykazali się również najmłodsi goście imprezy. Grupa dzieci z przedszkola nr 12 „niezapominajka” dała pokaz tańca cheerleaders natomiast przedszkolaki z 23 -ki pokaz udzielania pierwszej pomocy.

fot. KMP Słupsk
fot. KMP Słupsk

-Idea turnieju Prewencja Ale Inaczej zrodziła się kilkanaście lat temu, a sam program przynosi efekty. Widzimy, że młodzież posiada coraz szerszą wiedzę na temat tego, czym jest bezpieczeństwo, do kogo zwrócić się o pomoc – mówił Robert Czyż, wiceprezes Stowarzyszenia Bezpieczny Region Słupski.

Policjanci ze słupska podkreślają także, że to pożyteczna inicjatywa:
– Pomysł połączenia sportu z nauką o zasadach bezpiecznego poruszania się po mieście czy udzielania pierwszej pomocy uważamy za trafiony. W akcji uczestniczą nie tylko policjanci i przedstawiciele stowarzyszenia, ale i chętni do pomocy organizacyjnej wolontariusze – mówi podkomisarz Wojciech Bugiel, z-ca Naczelnika Wydziału Prewencji słupskiej Komendy Miejskiej.

Tegorocznym zwycięzcą Turnieju Prewencja ale inaczej zostało gimnazjum nr 3 w Słupsku II miejsce przypadło Gimnazjum Nr 2 , a III zajęli uczniowie z Gimnazjum Nr 4 także ze Słupska .Pozostałym uczestnikom gratulujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.