mat. prasowe

31 maja o godz. 11:00 nastąpi uroczyste otwarcie Muzeum Kocham Bałtyk w Swarzewie. Organizatorzy zapraszają do udziału w przygotowanych atrakcjach wspólnie z dziećmi, dla których zaplanowano gry i zabawy pod opieką wykwalifikowanej kadry.

mat. prasowe
mat. prasowe

Muzeum Kocham Bałtyk to wspólne przedsięwzięcie Pozytywnych Inicjatyw, Lokalnej Grupy Działania Małe Morze oraz Gminy Puck. Celem instytucji jest promocja Morza Bałtyckiego, a w szczególności nadbałtyckiego regionu północnych Kaszub.

W Muzeum o powierzchni ponad 600 m2 organizowane będą wystawy nawiązujące tematycznie do naszego nadmorskiego regionu. Obiekt poprzez swoje interaktywne wyposażenie i niebanalną estetykę wnętrza służyć będzie mieszkańcom i turystom niezależnie od wieku.

Pierwszą ekspozycją czasową będzie wystawa pn. ” Morze Klocków „. Ta niezwykła wystawa autorskich budowli z ponad miliona klocków czynna będzie od 1 czerwca do 31 sierpnia br. Na wystawie będzie można podziwiać m.in. modele okrętów wojennych, terminal kontenerowy i wiele innych ciekawych budowli.

Oficjalną inaugurację Muzeum poprzedzi przelot podwieszonego pod helikopterem największego na świecie ludzika z klocków mierzącego 5 metrów. Po godzinnym locie na trasie Jastarnia – Sopot – Gdynia – Puck – Swarzewo figura stanie przed budynkiem Muzeum.

Ludzik – marynarz z lunetą – ma symbolizować dalekowzroczność w działaniu i udaną inwestycję zrealizowaną w naszym regionie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.