fot.gk

19. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – oczywiście także w Gdyni. Tym razem zebrana kwota zostanie przeznaczona na zakup sprzętu szpitalnego dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

fot.gk

Sztab przy Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni  (ul. Bema 26)
10:00 – Finał Przeglądu Przedstawień Bożonarodzeniowych Szkół Gdyńskich;
13:00 – Pokazy Szkoły Tańca Belledi – taniec brzucha;
14:00 – Pokazy taneczne Studia Tańca FEST;
15:00 – „Los Rotmos de la Tierra” – Pokazy grupy bębniarzy;
15:30 – Międzynarodowe Trio Latino – „Cafe Y Son” – Kolumbia, Peru, Polska;
16:00 – koncert „Jazz dla dzieci”;

18:00 – Wielka Orkiestrowa Licytacja, podczas której licytować można będzie m.in. prace gdyńskiego artysty Kazimierza Kalkowskiego (na zdjęciu), biegówki z autografem Marka Kamińskiego; udział w rajdzie terenowym  POLSKA 24 h na miejscu kierowcy wraz ze szkoleniem terenowym w Kolibki Adventure Park; lot widokowy balonem dla 2 osób start w Szymbarku; dwuosobowe zaproszenie na premierę „Shreka”, 2-osobowe zaproszenie na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, karnet na Festiwal R@port, kolacja na Scenie Letniej; torebki, portfele, wizytowniki od firmy Batycki; gitara elektroakustyczna IBANEZ; rejs „Szwecja w jeden dzień” dla dwóch osób, czapka Roberta Kubicy i wiele, wiele innych.

Sztab Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Gdyni (ul. Strażacka 15)
Centrum Rodzinne WITAWA (ul. Wielkokacka 2), godz. 10:00 – 16:00
I Akademickie Liceum Ogólnokształcące (Narcyzowa 6), godz. 10:00 – 16:00
Klub Muzyczny „UCHO” Gdynia Centrum (Św. Piotra 2), godz. 15:00 – 22:00

– Wielkie Wegetariańskie Gotowanie (pokazy i degustacja kuchni wegetariańskiej);
– konsultacje bioenergoterapeutyczne (Jan Treppner);
– kiermasz rozmaitości (niepowtarzalna okazja zakupu pamiątek WOŚP);
– loteria fantowa (każdy los wygrywa!);
– prezentacja budowy i wyposażenia jachtu, konkurs węzłów żeglarskich;
– pokaz ratownictwa medycznego – Miejska Stacja Pogotowia Ratunkowego;
– malowanie twarzy – maski karnawałowe;
– występy młodych talentów, warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży, pokaz uczniów OM Rytm
– pokaz kung – fu i kendo;
– najpopularniejsze piosenki ze znanych musicali
– w przerwach: konkursy karaoke, aukcje oraz kawiarenka muzyczna, cukiernia oraz bar sałatkowy.
– wystawa i licytacja zdjęć uczniów Kółka Fotograficznego

Na parkingu przed ALO I o godz. 16:00 odbędzie się pokaz Poi – tańca z ogniem.
W klubie Ucho zagrają: Heretic, Upito V, Pivot Joint, Blue Jay Way, Empire, Stone Creek, Absyntia, Driller, Marla Cinger, Call The Fire Brigade. Podczas koncertu odbędą się aukcje atrakcyjnych gadżetów.

Sztab Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Gdyni zaprasza także do Sopotu, gdzie na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w wyjątkowym koncercie wystąpią gdyńscy aktorzy z teatrów Miejskiego i Muzycznego.
ROCKZ KLUB (ul. Warszawska 5)
Od godz. 15:00 do 21:00 wystąpią: The Włodek Stepuro; Hold Back The Day; Shadowsight; Clockwise; Madseed; Stone Creek. Między koncertami odbędą się aukcje ciekawych gadżetów muzycznych: płyt z autografami, koszulek itp.

Sztab YMCA Gdynia (ul. Żeromskiego 26), godz. 12:00 – 21:00
Przed budynkiem (ul. Derdowskiego zamknięta dla ruchu):

– Jarmark Kaszubski (stoiska z produktami z Kaszub, kapela kaszubska);
– Mammobus (możliwość wykonania bezpłatnych badań mammograficznych);
– Ambulans do oddawania krwi (możemy pomóc oddając krew!);
– Pokazy ratownictwa – Państwowa Straż Pożarna.

Sala sportowo-widowiskowa – koncert w godz. 14:00 – 21:00: Brygada Sindbada (szanty), Grace Gospel Choir, The Włodek Stepuro, Regulacja (reggae), Jacek Kulesza, Krystyna Stańko, Ania Szarmach.
W programie również:
– pokazy sportów walki, taneczne (m.in. step amerykański w wykonaniu Karola Drzewoszewskiego, finalisty programu Mam talent), pokazy walk rycerskich i tańców dworskich;
– licytacje (przedmioty z autografami sportowców, artystów m.in. plakat WOŚP z autografem Jurka Owsiaka; spinki Donalda Tuska; broszka projektu Macieja Zienia; zestaw piśmienniczy prof. Jerzego Buzka, który dostał od parlamentu norweskiego; akwaforta od Mieczysława Struka; Konstytucja 3 Maja od Kancelarii Sejmu; rejs poduszkowcem po Zatoce Gdańskiej; rola w dwóch spektaklach Opery Bałtyckiej; koszulki m.in. Bundesligii z autografami polskich piłkarzy grających w Niemczech, vouchery do hoteli, restauracji i wiele innych);
– zabawa z robotami, wyjątkowy stół do gier Funboard (sterowanie za pomocą siły umysłu);
– psy asystujące Fundacja DOGIQ.

fot.gk

Kolibki Adventure Park i Contrast Cafe
zapraszają w godz. 10.00 – 15.00 na Plażę Miejską i Bulwar Nadmorski.
W centralnym miejscu plaży odbędą się I Zawody Motocrossowe o Puchar Prezydenta Gdyni oraz spektakularny pokaz tychże maszyn i quadów. 40 zawodników z polskiej czołówki motocrossowej ścigać się będzie na specjalnym, profesjonalnie przygotowanym torze. Nad organizacją i przebiegiem zawodów czuwać będzie tegoroczny mistrz Pucharu Europy – Mirosław Kowalski, wspierany przez swój zespół, a dodatkowo obecność zapowiedzieli: Joanna Miller- najszybsza na świecie kobieta uprawiająca motocross i Maciej Zdunek – dziewięciokrotny Mistrz Polski w motocrossie. Zawody będzie komentował II wicemistrz Polski w rajdach długodystansowych – Artur Łukasik, a całość poprowadzi znany showman Paweł „Konjo” Konnak.

Celem imprezy – poza zebraniem funduszy na WOŚP – jest popularyzacja motocrossu wśród szerokiej publiczności. Podczas imprezy będzie możliwość zapisania się do motocrossowej szkółki MX Racing Tim by Kowalski w Gdyni.

Program zawodów: 11:00 – 12:15 – cztery dziesięciominutowe biegi finałowe; 12:15 – 12:30 – główny bieg o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni; 12:30 – wręczenie nagród.

Będzie można skorzystać z przejażdżki autem terenowym, quadem, łodzią motorową, amfibią oraz innymi pojazdami militarnymi. Na Bulwarze Nadmorskim przygotowane zostaną stanowiska do zjazdów linowych tzw.Tyrolka, strzelnica paintball’owa, ścianka wspinaczkowa, psie zaprzęgi oraz kuligi dla najmłodszych. W Contrast Cafe odbywać się będą koncerty i szanty dla dzieci (13.00).

Sztab przy IV Liceum Ogólnokształcącym (ul. Morska 186)
7 stycznia (piątek) 2011 r. – aukcja dla społeczności szkolnej w IV LO w Gdyni.
9 stycznia (niedziela) 2011 r.:
– zbiórka środków pieniężnych przez 30 wolontariuszy;
– festyn na terenie TKKF „Checz” przy ul. Zamenhofa od godziny 13:00 – szczegóły poniżej:

Arka Gdynia zaprasza na obiekty Checzy przy ul. Zamenhofa, godz. 13:00

Po powitaniu przez maskotkę „Śledzia”, od godz. 13:15 odbędą się przedmecze: młodych adeptów Gdyńskiej Akademii Piłkarskiej, którzy zmierzą się z dziewczynami z Checzy oraz mini turniej zespołów dziewczęcych. Następnie o godz. 15:00 rozegrany zostanie mini turniej, w którym wezmą udział 4 drużyny: „GL6″ – reprezentacja gdyńskiej ligi szóstek prowadzona i desygnowana do gry przez Grzegorza Nicińskiego, „Arka Team” – drużyna złożona z obecnie grających w Arce zawodników, „Fani” – zespół kibiców oraz „Drużyna św. Mikołaja” – w składzie której zobaczymy m.in. pracowników biura, w tym dyr. Andrzeja Czyżniewskiego, trenerów Jacka Dziubińskiego oraz Dariusza Ulanowskiego i Grzegorza Witta. Nie zabraknie oczywiście tradycyjnie darmowej grochówki oraz gorących napojów i kiełbasek sprzedawanych po symbolicznej cenie. Po meczu będzie szansa na strzelanie rzutów karnych bramkarzowi Arki.

Cały czas prowadzona będzie zbiórka pieniędzy do puszek, zakończona licytacją klubowych gadżetów, która odbędzie się w „Pubie Checz” położonym w kompleksie obiektów. Wylicytować będzie można koszulki meczowe z podpisami wszystkich zawodników Arki, rękawice bramkarskie wraz z proporczykiem raz zestaw kolekcjonerski: medal 80-lecia wraz z szalikiem upamiętniającym mecz Arka – West Ham.

Asseco Prokom Gdynia przygotowało wyjątkowe licytacje:
– udział w dwóch treningach wraz z zawodnikami siedmiokrotnego Mistrza Polski;
– oryginalny strój meczowy z nazwiskiem zwycięzcy aukcji;
– możliwość rozegrania 1 minuty w drużynie Asseco Prokom Gdynia w trakcie meczu towarzyskiego w terminie podanym przez klub.

Marynarka Wojenna RP przygotowała trzy specjalne aukcje. Wylicytować można rejs okrętem podwodnym, fregatą rakietową i lot symulatorem samolotu „Bryza”.

W niedzielę obok historycznego niszczyciela ORP „Błyskawica” zacumuje okręt rakietowy ORP „Orkan”. W godzinach od 09:00 do 16:00 będzie można wejść na pokład i zobaczyć z bliska jak wygląda służba na jednej z najszybszych i najsilniej uzbrojonych jednostek tego typu na Bałtyku.

Marynarka Wojenna zaprasza do Klubu MW „Riwiera” (ul. Zawiszy Czarnego 1), gdzie w sali kolumnowej:
godz.12:45 – koncert Zespołu Wokalnego Klubu MW „Riwiera”;
godz. 13:00 – jasełka w wykonaniu dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 44 w Gdyni;
godz. 13:20 – występ zespołu tanecznego „Róże Wiatru” z Klubu MW;
godz.13:30 – występ Chóru Akademii Marynarki Wojennej;
godz. 13:45 – występ wokalny młodych solistów;
godz. 14:00 – koncert Zespołu Wokalnego Klubu MW „Riwiera”;
godz. 14:15 – występ dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 42 w Gdyni;
godz. 14:30 – występ Zespołu Wokalnego „Eskadra”;
godz. 14:40 – przestawienie Teatru „Kropelka”;
godz. 15:00 – finał imprezy i licytacją gadżetów związanych z Marynarką Wojenną i WOŚP;

Ponadto: prezentacja sprzętu z Ośrodka Nurków i Płetwonurków WP; stoisko promocyjne Akademii Marynarki Wojennej; sprzedaż gadżetów w sklepiku Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy; licytacje gadżetów WOŚP i Marynarki Wojennej oraz konkursy i quizy dla uczestników WOŚP.

Natomiast przed Klubem:

godz. 12:05 – Koncert w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej
godz.12:35 – Pokaz musztry paradnej w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej MW z Gdyńskiego Oddziału Zabezpieczenia MW
godz. 13:00 – 15:00 – Grochówka żołnierska za „orkiestrowy datek”.

Gdyńskim akcentem zbiórki prowadzonej przez Akademię Morską w Gdyni jest licytacja dwutygodniowego rejsu „Darem Młodzieży”. W godzinach 10:00 – 16.00 na Wydziale Nawigacyjnym AM udostępniony będzie symulator nawigacyjny.

Kolejną atrakcją jaką przygotowała uczelnia jest zwiedzanie w godz. 10:00 – 16:00 statku szkolno-badawczego Horyzont 2 (zacumowanego przy Nabrzeżu Pomorskim vis a vis Akwarium Gdyńskiego). Osoby, które podarują najwyższą kwotę podczas zwiedzania jednostki będą mogły od godz. 16:00 do 17:00 wziąć udział w rejsie Horyzontem 2 po zatoce Gdańskiej (rejs dla 40 osób).

Do 10 stycznia 2011 r. można licytować rejs jachtem s/y „Admirał Dickman” Akademii Marynarki Wojennej. Zwycięzca aukcji może zabrać osobę towarzyszącą. Rejs potrwa 5-6 dni, a termin i trasa jest do uzgodnienia.

Akademia również przygotowała niespodziankę z dużą dawką adrenaliny, czyli noc na tratwie ratunkowej na Zatoce Gdańskiej z instruktorem dla 5 osób (termin realizacji pierwsza połowa czerwca).

Centrum Nauki EXPERYMENT (Pomorski Park Naukowo-Technologiczny)
Czynne w godz. 10:00 – 16:00, wstęp wolny! Wśród atrakcji: interaktywna wystawa; fascynujące pokazy naukowe oraz …największa puszka WOŚP – 1,6 m średnicy!

Centrum Kultury i Rozrywki GEMINI (ul. Waszyngtona 21)
Od godz.10:00 – 22:00:
– licytacje prowadzone przez znane osoby (m.in.: wycieczki, zaproszenia do hoteli i restauracji, złote serca)

– sklepiki z gadżetami wielkoorkiestrowymi

– pokazy taneczne: taniec towarzyski, taniec brzucha, street dance, tango, salsa
– pokazy sportowe: ju-jitsu, karate tradycyjne, kyokushin, kendo, capoeira
– koncerty zespołów muzycznych: pop, szanty, jazz
– pokazy zespołów dziecięcych
– pokazy sprzętu ratownictwa medycznego i quady.

O godz. 20:00 odbędzie się pokaz sztucznych ogni, a uczestnicy akcji poślą światełko do nieba.