cewice.pl

Już 31 maja w Maszewie lęborskim nastąpi uroczyste otwarcie nowego terenu rekreacyjno-wypoczynkowego przeznaczonego dla mieszkańców Maszewa oraz turystów.

cewice.pl
cewice.pl

Gmina Cewice pozyskała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rybackiego na realizację projektu pt.. „Zagospodarowanie terenu rekreacyjno – wypoczynkowego przy stawie i Czarnym Potoku w m. Maszewo Lęborskie”. Operacja została wybrana do dofinansowania przez Lokalną Grupę Rybacką „Pradolina Łeby” w ramach naboru wniosków  ze środka 4.1” Wzmocnienie konkurencyjności i utrzymanie atrakcyjności obszarów zależnych od rybactwaProgramu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”.

Celem inwestycji było zagospodarowanie terenu zielonego położonego w dolince rzeki Okalica II, zwanej Czarnym Potokiem wraz ze znajdującym się stawem na cele rekreacyjno – wypoczynkowe mieszkańców oraz turystów. Zakres prac obejmował: oczyszczenie stawu i potoku, zabezpieczenie brzegów przed osuwaniem i podmywaniem poprzez nasadzenie roślinności, oczyszczenie terenu z gruzów i śmieci, uporządkowanie istniejącej zieleni i usunięcie samosiejek, nasadzenie roślin oraz wykonanie nowego trawnika, wykonanie nawierzchni ścieżek spacerowych i miejsca na organizowanie imprez, uzupełnienie i odnowienie ogrodzenia znajdującego się w południowo – zachodniej części działki pomiędzy drogą powiatową a stawem, zamontowanie 4 ławek parkowych, 15 lamp solarnych ledowych, 8 koszy na śmieci i tablicy informacyjnej, wykonanie ukwieconych murków ogrodowych, miejsca na ognisko i scenę, siedzisk przy placu spotkań oraz utworzenie punktu widokowego w miejscu pozostałości po budynku gospodarczym. Zamontowano również dwa stoły do gry w szachy i chińczyka.

Całkowity koszt realizacji inwestycji to prawie 393 tys. zł, z czego Unia Europejska dofinansowała projekt kwotą ponad 271 tys. zł.

Program otwarcia terenu:

Godz. 15:00 – Otwarcie terenu rekreacyjno – wypoczynkowego Czarny Potok w Maszewie Lęborskim – przecięcie wstęgi,
Godz. 15:10 – Przemarsz alejką parkową , przemówienie wójta i podziękowania,
Godz. 15:30 – Występ Lucyny Wodzyńskiej z Siemirowic,
Godz. 15:35 – Zespół Mini Star Dom Kultury w Maszewie -filia GCK Cewice,
Godz. 15:40 – Występ Lucyny Wodzyńskiej z Siemirowic,
Godz. 15:45 – Zespół Mini Mix Dom Kultury w Maszewie -filia GCK Cewice,
Godz. 16:00 – Pokaz ZUMBY -Sylwia Smolarek,
Godz. 16:20 – Konkursy dla dzieci i dorosłych,
Godz. 17:00 – Zespół Maresci i Skrzaty GCK Cewice,
Godz. 17:20 – „Męska rzecz o kobiecie…” czyli kabaretowe show w wykonaniu grupy  teatralnej INFERNO GCK Cewice,
Godz. 18:00 – Koncert zespołu SYNKOPA,
Godz. 18:40 – Przerwa,
Godz. 20:00- 3:00 – Zabawa taneczna – Zespół REZONANS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.